“Saddam asıldı, Öcalan da asılsın”

  • Giriş : 30.12.2006 / 00:00:00

Saddam Hüseyin'in infazının gerçekleştirilmesi sonrasında şehit aileleri de PKK terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın da asılmasını istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saddam Hüseyin'in 2003 yılı Nisan ayında ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerince işgal edilerek devrildiğini ve Duceyl'de 148 Şii köylüyü öldürerek insanlık suçu işlediği gerekçesiyle idama mahkum edildiğini hatırlatan Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Mete Kurt, Türkiye'de 30 bin insanın canına kıyan PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın da idam edilmesi gerektiğini savundu.

Abdullah Öcalan yakalandığında başta AB ülkeleri olmak üzere tüm Avrupa'nın idam edilmemesi yönünde ayağa kalktığını belirten Kurt, Saddam Hüseyin'in kendisine suikast girişiminde bulunan 148 kişiyi öldürmesi gerekçesiyle adil yargılanmayıp siyasi bir kararla idam edildiğini ancak Abdullah Öcalan'ın idamına izin verilmediğini söyledi.

Başta İngiltere ve ABD'nin Saddam Hüseyin'in idam edilmesini memnuniyetle karşıladığını ifade eden Kurt, "30 bin masum insanın katilinin öldürülmemesi yönündeki baskı ve telkinler bizleri farklı düşüncelere sevk ediyor. Bu durumda AB ülkelerinin amacının Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozup ülkeyi parçalamak olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious