'Semdinli'de PKK terör örgütü ile eylemlere kayitsiz kalan hükümet sorumlu'

  • Giriş : 18.11.2005 / 00:00:00

ANKARA - Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Fahrettin Yokus, Güneydogu'da yasanan olaylari Semdinli'de baslatilip tüm ülke geneline yayilmaya çalisilan bölücü eylem olarak degerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yokus açiklamasinda bu eylemler sonucunda 200'ün üzerinde güvenlik görevlisinin sehit edildigini, 100'lerce güvenlik görevlisinin yaralandigini belirtti.

Yokus açiklamasinda daha sonra su bilgilere yer verdi: "Semdinlide baslatilip tüm ülke geneline yapilmaya çalisilan bölücü eylemler Türk Devleti'ne karsi bir isyan provasidir. Bu eylemlerde terör örgütü, halki korku lie yildirmak istemektedir. Avrupa Birligi süreci ile birlikte getirilen af ve yasal düzenlemelerle birlikte iyice azginlasan teröre karsi hükümet kayitsiz kalmaktadir. Türkiye bir iç savasin içine sürüklenmek istenmektedir.

Özellikle disaridan destekli terörü masum göstermek maksadiyla Güneydogu'da görev yapan güvenlik görevlilerini hedef alinmasini ve yargisiz infaza tabi tutulmalarini esefle karsiliyoruz. Bölgede devleti temsil eden kamu görevlileri terör örgütünün insafina birakilmistir. Kamu görevlilerinin can güvenligi kalmamistir.

Türk Milletinin birlik ve beraberlige her günden daha çok bugün ihtiyaci vardir. Güneydogu'da yasayan vatandaslarimiz PKK terör örgütünün baski ve zulmünden kurtarilmalidir. Bunun için bütün devlet yönetimi seferber edilmelidir. Güneydogu'da akan kanin sorumlusu PKK terör örgütü ile eylemlere kayitsiz kalan ve dolayli destek veren ülkeyi yönetenlerdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious