'Türbana karsiyiz'

  • Giriş : 09.11.2005 / 00:00:00

ANKARA - SHP Genel Baskan Yardimcisi ve Amasya Milletvekili Mustafa Sayar, türbanin nerelerde takilacaginin yasalarla belirlendigini belirterek, "Kamusal alanda türban yasaklanmistir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türbanin nerede takilacaginin yasayla belirlendigini ifade eden Sayar, "Türban kamusal alanda yasaklanmistir. Basörtüsü üniforma gibi kullanilmaktadir; onun için türbana karsiyiz" dedi.

Sayar, Istanbul Büyüksehir Belediyesi'ndeki istifalari rant kavgasinin disa yansimasi oldugunu söyledi. Bu ülkenin göz bebegi durumunda bulunan Istanbul'un her seye layik oldugunu vurgulayan Sayar, "Ibadethaneler, kuleler, köprüler, geçitler mutlaka yapilmalidir" dedi.

Sayar, Istanbul Büyüksehir Belediyesi'nde son dönemde yeni gelismeler yasandigina isaret ederek, bu isler neredeye kadar gidecek düsencesinin olustugunu kaydetti. Sayar, Istanbul'da zaten az bululan yesil alanlarin cami yapilmak istendigine isaret ederek, "Eger ibadethaneye ihtiyaç var ise imar planinda ayrilan yere yapilmalidir. Mimari ve statik projeler yapilmadigi için maketten öte birer oyuncak gibi yapi taslaklari ile Istanbul'a 5 milyar dolar geldigi plavralari sikilarak yüzde 50 arsa payi karsiligi yerli müteahhitlerin is yaptigi bölgede yüzde 20'lik Dubai anlasmasi basari diye sunuluyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious