Türk Eczacıları Birliği'nden açıklama

 Türk Eczacıları Birliği'nden açıklama.13325
  • Giriş : 14.01.2009 / 21:30:00

Türk Eczacıları Birliği, SGK ile aralarında süren görüşmelere ilişkin açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İşte o açıklama:

"Türk Eczacıları Birliği ve SGK arasında anlaşma sağlandığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Türk Eczacıları Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında devam eden İlaç Temin Protokolü görüşmeleri uzlaşma sağlanamamasından ötürü dün (13.01.2009) itibariyle sona ermişti.

Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik'in Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Sami Türkoğlu'na “sorunun bugün çözümlenmesi ve aşılması” için yetki vermesi üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti'ni yeniden görüşmeye davet etmiştir. Bu davet üzerine bugün (14.01.2009) saat 16.30 itibariyle görüşmeler yeniden başlamış olmakla birlikte, birkaç saattir bazı medya organlarında konuyla ilgili “uzlaşmaya varıldığı” yönündeki haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bizler, görüşmelerin devam ettiği şu saatlerde medyaya bu tür gerçeği yansıtmayan açıklamaların yapılmasının, süreci olumsuz etkileyeceği yönünde ciddi endişeler taşıdığımızı belirtmek isteriz.

Bilinmelidir ki, uzlaşmaya varıldığı yönündeki açıklama, TEB ve SGK yetkilileri tarafından ortak yapılacak bir beyanla ve ancak tüm hususlar yerine getirildiği takdirde olacaktır. Tüm basın mensuplarının konuya gereken hassasiyeti göstereceğinden şüphe duymadığımızı belirtiriz.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Eczacıları Birliği Basın Bürosu"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*