Türkiye ciddi bir siyasi terörle karsi karsiya

  • Giriş : 18.11.2005 / 00:00:00

ANKARA - AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Dengir Mir Mehmet Firat, Türkiye'nin ciddi bir terör faaliyeti ile karsi karsiya oldugunu belirterek "Ancak bu ayrilikçi terör degil siyasi terördür" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu da çok ciddi bir terör olayidir. Toplumun umutlarini karartan kamplara ayiran olaylar terör olaylari olarak nitelendirilebilir." dedi.

Cumhuriyetin hiç bir siyasi partinin, hiç bir kurulusun alaninda nitelendirilemeyecegini belirten Firat, "Cumhuriyet halkin sahip oldugu bir kavramdir. 82 yildir Türkiye Cumhuriyeti halki Cumhuriyeti içsellestirmistir." diye konustu.

Firat, bugün mesru bir yönetimin olmasinin, demokrasinin varligini ortaya koydugunu kaydederek, "Demokrasiyi kendinden menkul görenler, baska odaklardan medet umarak gayri mesru yollarla yönetime gelmek istemektedir." dedi.

Bir basin mensubunun 'Gayri mesru yollarla yönetimi ele geçirmek isteyenler mi var? Her hangi bir darbe duyumu mu aldiniz?' seklindeki sorusu üzerine bir polemik yasandi.

Firat, "Öyle bir sey söylemedim" diyerek sözlerinin demokrasiden Cumhuriyet'ten ve laiklikten geri dönüs olmadigi, kimsenin halktan baska bir güçten destek beklememesi anlamina geldigini kaydetti.

Firat ayrica bu ülkede pankartlarla darbe çagrisinda bulunanlarin da oldugunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious