'Ülkemizin gelecegi parlaktir, aydinliktir'

  • Giriş : 02.11.2005 / 00:00:00

ANKARA - TBMM Baskani Bülent Arinç, Ramazan ayinda ülkemizde gurur duyulacak seyler yasandigini belirterek, "Tipki bu güzel bayram günleri gibi ülkemizin gelecegi de parlaktir, aydinliktir, sevinçlidir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arinç, binlerce hayirseverin, kazançlarinin bir kismini muhtaç kardeslerimize verdigini vurgulayarak, "Milletimizin bu yardimlasma ve dayanisma meziyetiyle ne kadar övünsek azdir. Bu ulvi davranislar sayesinde, ülkemiz, büyük dramlar yasamadan bir çok felaketin üstesinden geldi" dedi.

Arinç, Türk halkinin komsu ve kardes ülkelerde yasanan felaketlere karsi da duyarli oldugunu ve Pakistan ile çevresinde yasanan büyük deprem nedeniyle Müslüman kardeslerimizin yardimina kostugunu kaydetti.

"Umuyorum ki, gelecek Ramazan'da yine bu erdemli davranislar sergilenecek ve milletimizin kardeslik duygusu pekisecektir." diyen Arinç, "Bugün iste o muhtesem Ramazan ayindan sonra, dini bayramlarimizin ilkini yasiyoruz. Tipki Ramazan ayinda oldugu gibi, bu güzel günde de milletimizin ulvi davranislarini görecegiz.

Eminim ki, bu bayramda da büyüklerimizi, akrabalarimizi, komsularimizi ziyaret edecegiz. Kimsesi olmayanin yanina gidip onlarin gönlünü alacagiz. Çocuk yuvalarina, darülacezelere, yetimhanelere gidip bayram sevincimizi onlarla paylasacagiz, onlarla birlikte bu güzel günü geçirecegiz.

Unutmayiniz ki, bu erdemli davranislar milletimizin en güzel, en önemli özellikleridir. Bunlari yasatmaliyiz. Çocuklarimiza milletimizin asalet ve erdem dolu davranislarini ögretmeliyiz ki, gelecekte de kardeslik duygularimiz gelissin." dedi.

Türkiye'nin geleceginin parlak ve aydinlik oldugunu vurgulayan Arinç, Türkiye'nin tüm dünyada isildayan yildizi ve ilgi odagi olduguna isaret ederek, mesajini söyle sürdürdü: "Türkiye, tüm dünyanin isildayan yildizidir ve ilgi odagidir. Siyasetten kültüre, ekonomiden sanata her alanda artik ayaga kalkmis, basi dik bir Türkiye görüyoruz. Bu ülke, gelecegin en güçlü, en müreffeh ve özgür ülkesi olacaktir. Buna inancimiz tamdir. Bu hedefe ulasabilmek için Meclisimiz, hükümetimiz ve devletimizin tüm organlari canla basla çalisiyor. Allah'in yardimiyla hedefimize de ulasacagiz. Kuskusuz hala sorunlarimiz var. Hala halkimizi sikintiya sokan, onlari üzen problemlerimiz var. Ama bunlar, üstesinden gelemeyecegimiz sorunlar degildir. Bunlara bakarak, 'bardagin yarisi bos' demek yanlistir. Üzülerek görüyorum ki, yasadigimiz sorunlari gösterip bizi umutsuzluga, karamsarliga itmek isteyenler oluyor. Onlara kulak asmayin. Onlarin insani hayal kirikligina ugratan sözlerini bir kenara birakip, bayramlar kadar sevinçli bir gelecege dogru gittigimize inanin. Bardagimizin yarisi doludur. Bos olan diger yarisini da doldurmak için çok çalisiyoruz. Lütfen bu gerçegi hiçbir zaman aklinizdan çikarmayin."

TBMM'nin halkinin tek temsilcisi olarak onurlu ve sorumluluk isteyen görevini basariyla yerine getirdigini, yeni yasama yilinda da, büyük reformlara ve yeniliklere imza atacagini vurgulayan Arinç, "bu dönemde de Milletvekillerimiz, sizi en iyi sekilde temsil etmek için çalisacak. Bu güzel bayram gününde, sizinle birlikte sevincinizi, heyecaninizi paylasiyoruz. Yüce Meclisimiz ve milletvekillerimiz adina tüm halkimizin Ramazan Bayrami'ni kutluyorum. Yüce Allah'tan bu aziz milletin her ferdinin huzurla dolu, sevinçle dolu bir ömür geçirmesini diliyorum. Küçükten büyüge hepinize sevgi ve saygilarimi iletiyor, ailenizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious