Wall Street Journal resmen Murdoch'ın

 Wall Street Journal resmen Murdoch'ın.10474
  • Giriş : 15.12.2007 / 09:39:00
  • Güncelleme : 15.12.2007 / 10:19:42

MEDYA devi Rupert Murdoch, aylarca uğraştıktan sonra dün resmen Dow Jones Grubu’nun ve dolayısıyla Wall Street Journal gazetesinin sahibi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hissedarların satışa onay vermesinin ardından dün WSJ’nin New York’taki merkezine giden Murdoch, burada çalışanlarla tanıştı. Gazetenin yazıişleri odasında bir de konuşma yaptı. A4 kağıt kutularının üstüne çıkıp konuşan 76 yaşındaki Murdoch, gazetenin editoryal konularda özgür olacağını ancak yayın politikasının değişeceğini söyledi.

Dev kampanya

Avustralyalı medya patronu daha önceki röportajlarında WSJ’de ekonomi ağırlıklı haberlerin azalacağını, gazetenin New York Times’a rakip olmasını istediğini açıklamıştı. Murdoch, gazetenin satışıyla birlikte 2 milyon dolarlık dev bir reklam kampanyasına da start verdi. Tüm dünyada News Corp’a ait gazetelerin rakiplerinde yayınlanacak 3 sayfalık reklamlarda şirketin tarihi, bugüne kadar yaptığı alımlar ve WSJ ile ilgili vaatleri yer alıyor.

Garanti veriliyor

İngiltere’de Daily Telegraph ve Guardian’da, ABD’de Los Angeles Times, NYT ve Washington Post’ta yer bulan ilanlarda “Serbest insanlar, serbest pazar, serbest düşünce” sloganı kullanılıyor. Ayrıca, “WSJ artık asla eskisi gibi olmayacak” eleştirilerine gönderme yaparak “Bunun garantisini veriyoruz” ifadesi yer alıyor.

KUTULARIN ÜSTÜNE ÇIKTI ‘YAYIN POLİTİKASI DEĞİŞECEK’ DEDİ

Rupert Murdoch, yaklaşık 100 yıldır Bancfort ailesinin elinde olan Dow Jones hisselerinin yüzde 60’ını 5.6 milyar dolara aldı ve şirket bünyesindeki Wall Street Journal’in de sahibi oldu. Dün gazetenin New York’taki merkezine giden Murdoch, A4 kağıtların olduğu kutularının üstüne çıkıp çalışanlara seslendi. Murdoch, gazetenin editoryal konularda özgür olacağını, yayın politikasının ise değişeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious