' www.iem.gov.tr ' yenilendi

 ' www.iem.gov.tr ' yenilendi.15156
  • Giriş : 19.11.2007 / 15:49:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesi, içeriğine daha kolay ulaşılabilmesi ve daha kaliteli hizmet amacıyla yenilendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yenilenen ''www.iem.gov.tr'' adresli internet sitesinde, polisin yürüttüğü pasaport, ruhsat, trafik, eğitim ve yabancılara ilişkin işlemler hakkında bilgiler yer alıyor.
Terör, uyuşturucu ve insan hakları konularında yazılar ile anne-babalara, çocuklara ve öğrencilere öğütlerin yer aldığı sitede, ayrıca emniyetin çeşitli duyuruları, önceki operasyonlara ilişkin bilgiler, şehit polisler bölümü, fotoğraf galerisi ile haber arşivi de bulunuyor.

Vatandaşların ihbar-şikayet yapabilecekleri, bilgi edinme başvurusunda bulunabilecekleri, taleplerini iletebilecekleri, çalıntı oto ile kayıp şahıs sorgulamaları yapabilecekleri bölümler bulunan sitede, ayrıca yeni sayfanın beğenilip beğenilmediğine ilişkin bir anket de yer alıyor.

Sitenin kültür-sanat bölümünde de, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Türk Sanat Musikisi Korosu'nun yanı sıra sanatsal faaliyetlerde bulunan polislere yer veriliyor.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Serdar Ahmet Güzel'in şiirlerinden alıntılar sitede bulunuyor.

Bugüne kadar 3 kişisel fotoğraf sergisi açan ve birçok karma sergiye katılan İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu polis memuru Bahattin Erkol'un sergileri ve aldığı ödüller de sitede yer alıyor.
Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü MOBESE Projesi'nde görev yapan polis memuru Dündar Öztürk'ün rol aldığı tiyatro oyunlarına da yer verilen sitede, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Yavuz Saraçoğlu'nun resim tutkusu ve kişisel sergileri bulunuyor.
Sitede, kara kalem ve yağlı boya resim, maketçilik, iç dekorasyon ve fotoğraf konularında çalışmaları olan Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü Teknik Fotoğraf ve Eşkal Tespit Büro Amirliği'nde görevli polis memuru Boray Yenipazar'ın özgeçmişi de yer alıyor.

Resim çalışmalarını İstanbul'da devam ettirebilmek için İzmir'den İstanbul'a tayinini isteyen ve 1997 yılında İstanbul'a atanan 5 sergisi bulunan ve İstanbul Boğazı'nın güzelliklerini tuvale döken Gürsel Çiçek hakkındaki bilgiler de sitede bulunuyor.

Güvenlik Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Ahmet Erdem'in şiirlerinden örnekler verilen sitede, 4 şiir kitabı bulunan polis memuru Bayram Çinkil'e ilişkin bilgiler de yer alıyor.

İnternet sitesinin içeriğindeki konuların bir çoğunun önceki şeklinde de yer aldığı, fakat yeni nesil daha hızlı web arayüzü kullanılan yeni sitenin, okuyuculara kolaylık açısından haber sitelerine benzer yapıda düzenlendiği dikkati çekiyor.

Sitede, MOBESE kameralarınca tespit edilen bazı kaza ve olay görüntülerinin de haftalık olarak yer alması planlanıyor.

Sitenin, okuyucu alışkanlıkları dikkate alınarak, vatandaşların içeriğine daha kolay ulaşabilmesi, ayıca daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla yenilendiği dile getirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü web sitesinin tasarım, programlama, hosting ve domain altyapısı Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından, içeriği ise sorumlu ilçe ve şube müdürlükleri tarafından sağlanıyor.

Sitenin yayın politikası, tasarım, programlama ve e-hizmet konuları ise düzenli olarak toplanan ''Web Yayın Kurulu'' kararları ile belirleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious