'Yipratmak için yazilan isimsiz mektuplar AK Parti'yi daha fazla güçlendiriyor'

  • Giriş : 31.10.2005 / 00:00:00

BURDUR - TBMM Baskanlik Divani Üyesi ve AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, meclis koridorlarinda dolastirilan mektupla ilgili olarak, "Benim agzimdan yazilan özür mektubuna CHP'den arkadaslar bile inanmadi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son zamanlarda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) koridorlarinda milletvekillerinin agziyla yazilmis mektuplar gezmeye basladi. Ayrica farkli kesimlerden isimsiz ve imzasiz dilekçeler de elden ele dolasiyor. Ulusal bir gazetede de yer alan yazilarin hedeflerinden biri olan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, konuyla ilgili ilk kez açiklama yapti. Hakkinda son 20 gün içinde 3 ayri yazi yazilan Bayram Özçelik, CIHAN muhabirine yaptigi açiklamada, bunlarin kendisini yildirmak isteyenler tarafindan araç olarak kullanildigini söyledi.

Asilsiz yazi ve mektuplarla Türkiye'nin istikrarli çikisinin önüne geçilmek istendigini bildiren Özçelik, "Türkiye ekonomik yönden müthis bir ilerleme kaydetti. Enflasyon tek haneli rakamlara düstü. Faizler yüzde 70'lerden 9'a indirildi. AB yolunda yillarca alinamayan mesafe kat edildi. Egitimde büyük adimlar atildi. Fakat bu ilerlemeler bazilarinin isine gelmedi." diye konustu.

Muhalefet partilerinin basarisiz oldukça farkli metotlar uyguladigini savunan Özçelik, son oyunun da bosa çikarilacagini ifade etti. Kendi agzindan yazilan "Tayin ettirdigim bashekimin yolsuzluklari nedeniyle hepinizden özür diliyorum ve azap çekiyorum" içerikli mektuba CHP'li vekillerin dahi inanmadigini açiklayan Bayram Özçelik, "Bizi birbirimize düsürmek isteyenler sanmasin ki oyunlarini bilmiyor ve anlamiyoruz. En az onlar kadar yapmaya çalistiklarinin farkindayiz. Ama herkesin kendisine göre bir plani var. Bu yazilar sayesinde rakiplerimizi daha iyi taniyip, gücümüzü arttiriyoruz. Gün gelecek oyunlari kendilerine dönecek, bunu unutmasinlar." seklinde konustu.

Görev yaptigi Burdur ve tüm Türkiye'de hükümet, belediye ile il teskilatlarinin omuz omuza çalistigini ifade eden Özçelik, siyasetteki tek amaçlarinin Türkiye'ye hizmet etmek oldugunu vurguladi. Bu dogrultuda mesaisinin tamamini vekillige sarf ettigini aktaran Özçelik, asil meslegi olan dis hekimligini uzun zamandir yapmadigini bildirdi. Yogun çalisma ortaminda bu tür asilsiz ihbarlarla ugrastirilmalarinin, ülkenin gelisimi için yapilan hizmetleri az da olsa aksattigini açiklayan Milletvekili, "Cumhurbaskanligi, Basbakanlik, Genelkurmay Baskanligi gibi yerlere de ulastirilan bu yazilarin sahiplerini kisa bir zamanda arastiriyor, buluyor ve taniyoruz. Yazi sahiplerinin bu isler için harcadigi zamani, biz onlar hakkinda kullansak birçok ipliklerini gün yüzüne sereriz. Ama bizim önümüzde çok daha önemli isler var." seklinde konustu.

Ortada bir hata varsa bunun adli mercilere iletilmesi gerektigini hatirlatan Bayram Özçelik, "Devletin hakimi, savcisi adliyesi görev basinda iken hakkimizdaki suç isnatlarinin hangi nedenlerle isimsiz mektuplar halinde ortada dolastirildigi milletimiz tarafindan da açikça bilinmektedir." dedi.

Burdur'da son 25 yildir bekleyen hizmetleri 3 yil içinde yerine getirdiklerini anlatan Özçelik, söyle devam etti: "Kendi görev yerim olan Burdur'da beni yipratmak amaci ile bir çok mektup ve dilekçe yaziliyor. Ama ben yine de memleketimde tas üstüne tas koymak için çaba harciyorum. TOKI evleri, dogal gaz getirilmesi, barajlarin tamamlanmasi gibi faaliyetler gözler önünde. Kim ne yaparsa yapsin, halkimiz ile aramizi açamayacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious