...ve beklenen kar Edirne'ye düştü

...ve beklenen kar Edirne'ye düştü.12952
  • Giriş : 22.11.2008 / 21:57:00

Edirne'nin Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda kar yağışı başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meteoroloji'nin günler öncesinden yaptığı uyarının ardından Edirne'nin Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda kar yağışı başladı. Şehir merkezinde yağmur yağışı sürerken, yüksek kesimlerde kar yağışı görüldü.

Akşam saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağış, Edirne'nin yüksek kesimlerinde kara dönüştü. Özellikle Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda yoğun olarak gözlenen kar yağışı vatandaşları sevince boğdu. Sınır kapısında kar yağışı sürerken araçlar ve yeşil alanlar beyaza büründü. Sınır kapısının yanında bulunan Hamzabeyli Köyü sakinleri bu yıl ilk defa köylerine kar düştüğünü belirterek, bu anı oyuna dönüştürdü. Köy kahvesi önündeki yeşil alanda biriken karları gören vatandaşlar dışarı çıkarak kartopu oynadı.

Meteoroloji yetkilileri ise, Edirne'de en yüksek sıcaklığın 8, en düşük sıcaklığın 2 derece olacağını ve bu gece yağmur, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışının görüleceğini belirtti. Yetkililer ayrıca, hava sıcaklığının pazartesi gününden itibaren yeniden artacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*