1 ay sonra gelin olacaktı

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

İstanbul-Ankara çevre yolunun 2 saat süreyle trafiğe kapatılmasına sebep olan kazada hayatını kaybeden 23 yaşındaki Feray Soran'ın bir ay sonra evleneceği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soran'ın cenazesi memleketi Samsun'un Bafra ilçesine gönderilirken kaza anını yaşayan Feray'ın konfeksiyon atölyesindeki mesai arkadaşı Hülya Çoban, "Kazadan kılpayı kurtuldum, arkadaşım benden sürekli helallik istiyordu." dedi.

Dün akşam saatlerinde merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde çalıştığı konfeksiyan atelyesinden dönen Feray Soran (23), karşıya geçmek isterken Hasan Uysal (42) idaresindeki 16 FG 559 plakalı otomobilin çarpmasıyla yaralandı. Ağır yaralanan Soran, Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazanın ardından Millet Mahallesi'nde ikamet eden yaklaşık 500 kişi, Bursa-İstanbul-Ankara çevre yolunu trafiğe kapattı. Feray Soran'ın cenazesi memleketi Samsun'un Bafra ilçesine gönderildi.

Kaza anında Feray Soran'la birlikte işten dönen Hülya Polat kaza anını şöyle anlattı; "Ben arkadaşımla servisten indik, kırmızı ışıkta beklediğimiz sırada arkadaşım Feray, karşıya geçmek için harekete geçti, ben kendisini uyardım; ama sağ şeritteki arabadan kurtuldu; ancak sol şeritteki otomobil çarptı. Zaten devamlı kırmızı ışıkta geçiyorduk. Birgün ölebileceğimizi söyledim; ama dün kazadan kılpayı kurtuldum" dedi.

Feray'ın bir ay içerisinde evleneceğini belirten Hülya Çoban, "Düğün hazırılğı yapıyordu. Gözlerinden biraz rahatsızlık vardı, yaklaşık 6 aydır nişanlıydı. Yakında düğünü olacaktı. Düğün hazırlıklarını yapıyordu" dedi.

Feray'ın çevresinde sevilen bir insan olduğunu kaydeden Çoban, "O çok iyi bir insandı, çevresindekileri seven ve onların yardımına koşan bir insandı" dedi.

ADINI ÖLÜM YOLU KOYDULAR

Feray'ın sürekli 'Hakkını helal et, ben öleceğim' dediğini anlatan Hülya Çoban, Millet Mahallesi lambalarına acilen üst geçit yapılmasını istedi.

Feray Soran'ın komşuları ise; "O yolun adını ölüm yolu koyduk, sadece mahallemizde 23 kişi aynı yerde can verdi. Artık bu çile bitmeli" dedi.

Feray Soran'ın hayatını kaybettiği kazanın olduğu trafik lambalarında ise tehlike sürüyor. Feray Soran'ın cenazesi memleketi Samsun'un Bafra ilçesinde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious