1 dakikada kurban kesimi

1 dakikada kurban kesimi.48816
  • Giriş : 06.12.2008 / 00:20:00
  • Güncelleme : 06.12.2008 / 00:02:37

Bayrampaşa Belediyesi, kurbanlık hayvanları yüzde 95 oranında makinelerin kullanımıyla keserek vatandaşlara kolaylık sağlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kurban Bayramı'nda bilinçsiz hayvan kesiminin önlenmesi amacıyla, Bayrampaşa Belediyesi'nin hayata geçirdiği sistem bir tatbikatla basına gösterildi. Tatbikatta kurbanlık hayvanın nakli, kesim yerinin durumu, kurbanın yere yatırılma yöntemleri ve nasıl kesileceği uzman kasaplar tarafından gösterildi. Monoray Sistemli Kurban Kesim Merkezi'nde düzenlenen tatbikatta, kurbanlık bir büyük baş hayvan, yüzde 95 oranında makinelerin kullanıldığı sistemle kesilerek, dağıtıma hazır hale getirildi. Bayrampaşa, Kocatepe Mahallesi Mega Center'da kurulu olan '5'i Bir Yerde Kurban Fuarı'nda, bayramının birinci günü bin kurbanlık hayvan kesilecek.

Tatbikat sonrası açıklama yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, kurbanlık hayvanların, en iyi şekilde kesilmesi son teknoloji bir tesis kurduklarını söyledi. Kurbanların kanlarının boşa gitmediğini dile getirin Başkan Bürge, "Kurban kesim yerimizde teknolojiyi kullanarak hizmet veriyoruz. Kesimde hayvanların kanları da boşa gitmiyor. Tesisin altında kan merkezi oluşturduk. Hayvanlardan akan kanlar burada biriktirilerek ilerde bu kanlar değerlendirilecektir." dedi. Tatbikatta kesilen iki büyükbaş hayvanın etleri kavurma yapılarak bayramın birinci günü kurban kesmeye gelen vatandaşlara ikram edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*