1 günle hapisten kurtuldu

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

18 yaşını doldurmaya 1 gün kala hırsızlık yaptı, kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya Merkez Karatay ilçesi Keçeciler Caddesi'nde bir evin kapısını zorla kırarak içeri girmeye çalışan 4 şahıs, Konya Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Göz altına alınan 4 zanlının daha önce de hırsızlık olaylarına karıştığı belirlendi.

Bir gün sonra 18 yaşını dolduracak hırsızlık zanlılarından Rafet U. (17) hakkında fiili olarak suç ehliyeti olmaması nedeniyle cezayi işlem başlatılamadı. Yakalanan hırsız zanlılarının 2 gün önce de bir evden vcd ve mutfak eşyaları çaldığı belirlendi. 2 gün önceki hırsızlığa şahit olan bir vatandaş hırsızlık zanlılarını tespit etti. Gözaltına alınan zanlılardan bir gün sonra 18 yaşını dolduracak olan Rafet U. ve arkadaşı V.G. (17) Konya Çocuk Şube Ekipleri'ne teslim edildi

Yakalanan hırsız zanlılarından İbrahim E. ve Kadir A. (21) bugün Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye çıkarıldı. Zanlıların adliyeye çıkarılması sırasında adliye önüne gelen yakınları basın mensuplarına saldırmak istedi. Polis ekiplerinin müdahelesi ile sakinleştirilen zanlıların yakınları adliyeden uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious