1 günlük elektrik ihtiyacınızı kendiniz üretin

1 günlük elektrik ihtiyacınızı kendiniz üretin.11198
  • Giriş : 05.04.2009 / 13:59:00

Evinizin çatısına yaptıracağınız güneş pili ve rüzgar gülü sayesinde bir günlük elektrik ihtiyacınızı kendiniz üretebilirsiniz..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elektriğe gelen zamlar ve doğal kaynakların giderek azalması, insanları alternatif enerji kaynaklarına yönlendiriyor. Konya'da ithalatçı bir firma, evin çatısına yerleştirdiği bir güneş pili paneli, bir rüzgar gülü ve dönüştürücü ile bir evin bir günlük elektrik ihtiyacının karşılanmasını sağlayabiliyor.

Firmanın müdürü Hasret Güler, yurt dışından getirdikleri ürünler sayesinde insanların kendi evlerinin veya işyerlerinin elektriğini masrafsız bir biçimde üretebileceklerini belirtti.

İnsanların artık elektriğe yüksek paralar vermek istemediğini dile getiren Hasret Güler, "Bize gelen müşterilerimize kullanım alanı ve enerji ihtiyacına göre çeşitli alternatifler sunuyoruz. Ama bizim müşterilerimize ilk önerimiz hibrit modeli dediğimiz ürün modeli. Bu modelde evin çatısına bir adet güneş pili paneli, bir adet rüzgar gülü, yükseltici bulunuyor ve bu ürün paketi sayesinde 4 kişilik bir ailenin bir günlük elektrik ihtiyacı karşılanabiliyor" dedi.

Güler, ürünlerin yurt dışından gelmesi nedeniyle fiyatının biraz yüksek olduğunu da dile getirerek, "2 KW'lık bu ürün paketimizin maliyeti montajıyla birlikte 8 bin euro civarında. Başta biraz yüksek geliyor ancak bu ürün kendini 4 yıl içinde amorti ediyor. Elektriğe gelebilecek zamları da düşünürsek bu süre daha da kısalabilir" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*