1 hafta sonra enkazdan çıkarıldılar

1 hafta sonra enkazdan çıkarıldılar.22159
  • Giriş : 20.05.2008 / 09:36:00

Çin'in Sichuan eyaletinde 12 Mayısta meydana gelen 8,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurtarma görevlileri 2 kişiyi enkaz altından sağ çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şinhua ajansının haberine göre 31 yaşındaki Ma Yuanjiang, geçen haftaki depremde yerle bir olan, depremin merkez üssüne yakın konumdaki bir elektrik santralinin enkazı altından sağ olarak kurtarıldı. Santralde yönetici olarak çalışan Ma'nın 30 saat süren kurtarma çabalarından sonra konuşabildiği ve az da olsa yemek yemeye başladığı belirtildi.

Depremden bir hafta sonra kurtarılan ikinci kişi ise madenci Peng Guohua oldu. Kurtarılmadan önce enkaz altında 170 saat kalan Peng Guohua'nın durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Öte yandan, depremden sağ kurtulan binlerce kişi, hükümetin güçlü artçı sarsıntılar olabileceği uyarısı üzerine geceyi arabalarda veya açıkta uyuyarak geçirdi. deprem bölgesine yakın olan Mianyang'da ise bir hastane, tren istasyonu dışındaki meydana battaniye ve çadır temin ederek hastalarını buraya topladı.

Depremin ardından sadece ulusal liderlerin ölümünde ilan edilen 3 günlük yas döneminde ise bayraklar yarıya indirildi ve eğlence programları kaldırıldı. Olimpiyat meşalesi koşusu da askıya alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious