1 Mart son gün, çocuklarınızı yazdırın

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Erdoğan, Bağcılar Spor Salonu’nda, AKP İstanbul İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen “kimlik kartı dağıtım programı”na katıldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

“İnanıyorum ki, önümüzdeki seçimlere de kadın kollarımız damgasını vuracak. 1994’te kadınlarımız, ’1 karanfil, 40 gram kahveyle’tüm ilçeleri kapı kapı dolaştılar. Bazı kapılar yüzlerine kapatıldı. Yağmur çamur demediler. Ve gösterdikleri bu irade, bu kardeşinizi belediye başkanı yaptı. Çalmadık kapı kalmayıncaya, alınmadık gönül kalmayıncaya kadar bu gayreti göstermenizi istiyorum.”

Erdoğan, “Anneler, sizden bir şey rica ediyorum” diyerek şöyle konuştu:

“Bu seçimlerde, 4.4 milyon genç ilk defa oy kullanacaklar. İhmal etmeyin, 18 yaşınızı dolduran çocukları kaydettirin. 1 Mart son gün. Çok az vaktimiz kaldı.”

Başbakan’ın konuşması sürerken, spastik özürlü, Serkan Dayıoğlu adında, 22 yaşında bir gencin annesi Kezban Dayıoğlu, sesini duyurmayı başardı. Erdoğan da, protokolde oturan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya hitaben, “Nimet Hanım 1 dakika bakar mısınız?” diyerek anneyli ilgilenmesini rica etti. Çubukçu da, izleyiciler arasındaki anneye ulaştı. Kezban Dayıoğlu’nun evde bakım ve yardım taleplerine olumlu yanıt veren Bakan Çubukçu, aileyi salı günü ziyaret edeceklerini bildirdi.

‘Barikatları kaldırdık’

Başbakan Erdoğan, 301. Madde’yle ilgili çalışmaları devam ettiğini belirterek, şöyle dedi:“Düşüncenin önündeki engelleri, barikatları kaldırdık. Sürekli 301 ile ilgili spekülasyonlar yapılıyor. 301 ile ilgili çalışmalarımızı yaptırıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde meclise getireceğiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious