1 Mayıs eyleminde polisler güneşin tadını çıkardı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin her tarafında kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Ankara'daki kutlamaları bu yıl diger yıllara oranla daha sönük geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mitinge katılanların sayısı diğer yıllara aranla daha düşük olması sebebiyle kendilerine fazla bir iş düşmeyen polis ekipleri bu durumdan faydalanıp yeşil alanlarda güneşli havanın tadını çıkarttı.

Ankara'daki 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları geçen yıllara oranla bu yıl daha sönük geçti. Tandoğan'da yapılaçak miting için sabahın erken saatlerinde Ankara Tren Garı'nda toplanan çeşitli dernek, sendika ve siyasi partilere üye eylemciler daha sonra eylem yapılacak alana kadar ellerindeki pankartlarla yürüdü. Tandoğan meydanında toplanan eylemcilerin büyük bir kısmı bilinmeyen bir sebeple miting başlamadan yanlarında getirdikleri dövizleri toplayıp miting alanını terk etmeye başladı.

Geçen yıllarda katılımın yüksek olması sebebiyle aynı alanda geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri bu yılki kutlamalarda katılımın daha az olması nedeniyle kendilerine fazla bir iş düşmeyice eylem yakınlarında bulunan yeşil alanlarda güneşli havanın tadını çıkardı. Bu durum ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına sebep oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious