1 Mayıs kutlamaları, Burdur'da olaysız geçti

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan kutlamalarda halay çeken gruba CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da eşlik etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren kutlamalar olaysız bir şekilde sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Köprübaşında toplanan CHP, ÖDP, DSP, Eğitim Sen ve Şeker İş'e mensup yaklaşık 350 kişi Cumhuriyet Meydanı'na kadar slogan atarak yürüdü. Kortejin en başında CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, CHP İl Başkanı Süleyman Solmaz, DSP İl Başkanı Süleyman Erman, Kozluca Belediye Başkanı Şevket Aksöz, Eğitim Sen Başkanı İsmail Arlı yer aldı. En sonda ise ÖDP bayrakları taşıyan yaklaşık 50 öğrenci devrimi öven slogan atarak yürüdü.

Yürüyüşe katılanlar Cumhuriyet Meydanı'nda toplanırken ÖDP'li gençler bir süre Gazi Caddesi'nde oturarak slogan atmaya devam etti. Kutlamalar meydanda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Cumhuriyet Meydanı çevresinden geçen vatandaşların da merakla takip ettiği kutlamalar halay çekimi ile son buldu. ÖDP'liler kendi aralarında, CHP'liler kendi aralarında oluşturdukları gruplarla halay çekti. Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da, partilileri ile birlikte yaklaşık 10 dakika halay çekti. Kutlamalara katılan tüm gruplar olaysız bir şekilde dağıldı.

Milletvekili Özkan, işçilerin bu bayramı en iyi bir şekilde kutlaması gerektiğini söyledi. Bayramların taşkınlık ve kavga günleri olmadığına dikkat çeken Özkan, "Tarım, sanayi, eğitim ve çeşitli yerlerde işçi olarak çalışan arkadaşlarımızın bayramını onlarla birlikte geçirdik. Burdur kendine yakışan kutlamayı en iyi şekilde gerçekleştirdi ve en ufak bir olay dahi çıkmadı. Bu kutlamanın tüm illerimize örnek olmasını diliyoruz." diye konuştu.

Kutlamalar sırasında tüm emniyet mensupları görev yaptı. İzinli olanlar ancak kutlamaların sonunda istirahata çekilebildi. Görevli olan memurların çıkabilecek olaylara karşı akşama kadar tetikte olmaları için zaman zaman telsizle anons yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious