1 Mayıs tatil olabilir

  • Giriş : 03.04.2008 / 13:35:00

Cumhurbaşkanı ile görüşen DİSK Genel Başkanı Çelebi, Gül'ün tatile sıcak baktığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi’yi kabul etti. Çelebi, görüşmede kapatılma davasına karşı yapılması düşünülen anayasa değişikliğinin gündeme geldiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı’na, anayasanın bütününü kapsayan değişikliklerin yapılması gerektiğini ifade ettik” dedi. Çelebi, görüşmede 1 Mayıs’ın tatil edilmesi konusunun da gündeme geldiğini belirtti.

Gül, yaşanan gerilimin azaltılması amacıyla yaptığı görüşmeler çerçevesinde dün kaldığı İstanbul Conrad Otel’de Çelebi’yi kabul etti.

Türkiye’de soğukkanlı bir duruşa ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda da başta iktidara görev düştüğünü anlatan Çelebi, öncelikle hükümetin bu konuda duyarlı olması gerektiğini kaydetti.

Görüşmede ayrıca 1 Mayıs’ın tatil ilan edilmesi konusunun da gündeme geldiğini belirten Çelebi, “Sayın Cumhurbaşkanı da 1 Mayıs’ın tatil olmasından yana. Konuyu birkaç kez Başbakan ile görüştüğünü, bu aşamada bir kez daha görüşeceğini belirtti” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious