1 Mayıs tatil olmayacak, dayanışma günü olacak

1 Mayıs tatil olmayacak, dayanışma günü olacak.18646
  • Giriş : 21.04.2008 / 18:15:00
  • Güncelleme : 21.04.2008 / 20:30:19

1 Mayıs bayram oldu... Karar Bakan Kurulu Toplantısı'nın ardından Bakan Çiçek tarafından açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saat 11.40'ta başlayan toplantı yaklaşık 6 saat sürdü. Toplantı sonrası çalışanlara müjde gibi karar çıktı: Cemil Çiçek, "1 Mayıs emek ve dayanışma günü olarak kutlanacaktır. Ancak bayram olmayacak. Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Teknik düzenlemeyi Çalışma Bakanlığı yapacaktır" dedi.

Bakan Çiçek, "Bakanlar Kurulu kararı aldık. Dolayısıyla bu karar imzaya açılmıştır. Bununla ilgili sair düzenlemeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız yapacaktır. Bundan böyle 1 Mayıs dünyadaki emsallerine paralel olarak emek ve dayanışma günü olarak kutlanacak" dedi.

Hükümet Sözcüsü Çiçek, 1 Mayıs'ın tatil olmayacağını da bildirdi.

Çiçek, 1 Mayıs kutlamalarının önceden ilan edilmiş alanlarda yapılacağını söyledi, Taksim'de 1 Mayıs gösterisine izin verilmeyeceğini de ifade etti.

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 1 Mayıs'ın ''Emek ve Dayanışma Günü'' olarak kutlanmasına ilişkin kararın, Bakanlar Kurulunda imzaya açıldığını bildirdi.

Çiçek, 1 Mayıs'ın tatil olmayacağını bildirdi.

Çiçek özetle şunları şöyledi:

"1 Mayıs emek ve dayanışma günü olarak kutlanıyor. Bakanlar Kurulu'nda 1 Mayıs'ın Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanması konusunda karar aldık. Bundan böyle böyle 1 Mayıs dünyadaki emsalleri ile birlikte kutlanmış olacaktır. Ancak kutlamalar yapılırken izin verilen yerler çerçevesinde bu kutlamaların yapılmasından yanayız. 1 Mayıs'ın emeğe saygı ve dayanışma çerçevesinde kutlanmasından yanayız. Emek ve dayanışma günü şimdiden hayırlı olsun. Biz bunun böyle bir gün olmasını arzu ediyoruz. Ancak tatil olmasını arzu etmiyoruz. Bir günlük tatil olmasının 2 katrilyonluk maliyeti söz konusudur. Türkiye'de tatil olmadan da kutlamalar yaplıyor. Dünyada da o gün mutlaka tatil olarak değerlendirilmiyor. Türkiye için böylesine ekonomik konular öncelikli iken tatil yapılması doğru değildir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious