1 Mayıs tatili turizmciye de yaradı

1 Mayıs tatili turizmciye de yaradı.12173
  • Giriş : 25.04.2009 / 14:59:00

Turizmciler, bu yıl cuma gününe denk gelen 1 Mayıs'ın 'Emek ve Dayanışma Günü' adıyla resmi tatil ilan edilmesini sevinçle karşıladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar. 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesinin, özellikle bu yıl cuma gününe rastlaması nedeniyle gerek yurt içi gerekse yurt dışı tatili için fırsat yarattığını söyledi.

Tatili değerlendirmek isteyenlerin, son dakikada kararlarıyla bile yurt içinde kendi şehirlerine yakın bölgelere gidebileceklerini belirten Özkar, ''Yurt dışında ise Prag, Roma, Barcelona ve Paris gibi şehirler, hafta sonunu da içine alacak şekilde 2-3 günlük tatil kaçamakları için çok uygun'' dedi.

Özkar, birçok acentenin ''1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi çok geç bildirildiğinden, özel tatil paketleri hazırlamaya fırsat bulamadığını'' ifade ederek, yine de bu kararın turizmcilerin işine yarayacağını kaydetti.

Sarp Özkar, ''Biraz daha erken açıklansa turizme çok daha fazla katkısı olabilirdi, ancak bizde bu gibi tatiller açıklanırken maalesef turizme katkıları çok fazla düşünülmeden hareket edildiğini düşünüyorum'' diye konuştu.

PRAG, PARİS, BUDAPEŞTE VE BARCELONA'YA TURLAR

Yine de firmaların önümüzdeki günlerde 1 Mayıs için tur paketleri çıkarabileceğini ifade eden Özkar, Prontotour olarak kendilerinin de Prag, Paris, Budapeşte ve Barcelona ile Kıbrıs'a tur paketleri düzenlediklerini bildirdi.

Özkar, 1 Mayıs tatilini birçok vatandaşın, özellikle havalar ısındığı için değerlendireceğini düşündüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Tatilcilerin yüzde 50'ye yakınının Şile, Ağva, Sapanca ve yakın yerlerde bulunan yazlıklarına, yüzde 30'lara varan bir kısmının uçakla Kıbrıs ve Antalya'ya gidebileceğini, yüzde 20'lik kısmının ise yurt dışına çıkacağını öngörüyoruz.

Biz de bu tatil döneminde hem paket turlarla hem de diğer ülke ve şehirlere gitmek isteyen tatilcilere münferit olarak otel ve uçak rezervasyonlarını yapmak suretiyle hizmet vermeyi planlıyoruz.''
Bu dönemde, havalimanı vergileri, seyahat sigortası, bahşişler dahil Prag'a, 349 Avro, Budapeşte'ye 363 Avro, Barcelona'ya 469 Avro, Paris'e 554 Avro, Kıbrıs'a ise 599 TL civarında turlar olacak.

Ayrıca Fidel Castro'nun 1 Mayıs'ta halka konuşmasını dinlemek isteyenler için bin 609 Avro'ya Küba turları da düzenleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*