1 Mayıs'taki tokat olayı araştırılıyor

  • Giriş : 01.06.2007 / 13:10:00

Emniyet Genel Müdürlüğü:, 1 Mayıs'taki tokat olayının araştırıldığını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Genel Müdürlüğü, 1 Mayıs tarihinde ÖDP yöneticisi Masis Kürkçüğil'e Tokat atılmasını soruşturmak için iki polis başmüfettişinin görevlendirildiğini açıkladı.
Emniyet Genel Müdürlüğü, ANKA Haber Ajansı'nın 31 Mayıs tarihinde "1 Mayıs tokadı, sahipsiz kaldı" başlığıyla servise koyduğu ve bazı basın organlarnda yer alan haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu olayla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 8 Mayıs 2007 tarihinde görevlendirilen 2 polis başmüfettişinin soruşturma çalışmalarının devam ettiğine işaret edildi. Açıklamada, haberde iddia edildiği gibi soruşturmanın sona ermesinin söz konusu olmadığı ve soruşturma sonuçlandığında rapor neticesinin kamuoyuna açıklanacağı vurgulandı.

İstanbul'da olaylı 1 Mayıs kutlamalarında, Çevik Kuvvet Polisi'nden bir görevli bu esnada Beyoğlu'nda yemek yiyen Masis Kürkçüğil'e Tokat atmıştı. 1977'de İstanbul Taksim Meydanı'nda 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylı 1 Mayıs kutlamalarının 30. yıl dönümü dolasıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemi alınmıştı. Polis göstericilere müdahale esnasında gaz sıkmıştı. ÖDP yöneticilerinden Masis Kürkçügil, gazın kendi tarafına geldiği itirazı üzerine bir polis memuru tarafından tokatlanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious