1 milyon Euro ödül kazandı

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Avusturyalı emekli bayan, TV yarışmasında 1 milyon Euro kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'nın Köln kentinde gerçekleşen ve Avusturya Devlet Televizyonu ORF'te yayınlanan 'Kim bir milyon ister' adlı TV yarışma programında, 600 Euro emekli maaşıyla geçinen Viyanalı bayan, 1 milyon Euro kazandı.

Avusturya, 61 yaşındaki Viyanalı emekli bayan Heide Gondek ve 1 milyon Euro'sunu konuşuyor. Dünyanın birçok ülkesinde yayınlanan 'Kim bir milyon ister' adlı TV yarışmasına dört yıldan beri hazırlandığını belirten Heide Gondek, "İnatçı bir keçi gibi her gün arıyordum. Biliyordum ki bu benim para kazanabilmem için tek yoldu."dedi. Tiyatro eleştirmeni olan Gondek, aynı zamanda Avrupa Etnolojisi ve felsefe üzerine de doktora yaptı.

Kronik rahatsızlığından malulen emekli olan Gondek, dün akşam kazandığı 1 milyon Euro'yla rüyalarını gerçekleştirecek. Önce kızına bir ev almak istediğini, 100 bin Euro ile bağışta bulunacağını ve kendisi için de aylık bin Euro ayıracağını belirten Gondek, paranın geri kalanını da bankaya yatıracağını bildirdi.

Programa katılacağını öğrendikten sonra, günde 6 saat internette sorular çözerek hazırlandığını ifade eden Gondek, "Şu an ki heyecanım program esnasında yaşadığımdan daha fazla. Tabi ki para hesabıma geçince her şeye inanacağım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious