1 milyon YTL'lik sahte reçete vurgunu

1 milyon YTL'lik sahte reçete vurgunu.19500
  • Giriş : 18.04.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 18.04.2008 / 00:10:53

İstanbul'un bir çok ilçesinde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, doktorların imza ve kaşelerini taklit ederek sahte reçete düzenledikleri iddia edilen yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu zanlılar, sabah erken saatlerden itibaren sağlık kontrolünden geçirilirek emniyete getirildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ilaç konusunda sahtecilik yapıldığı yönündeki bilgileri değerlendirerek başlattığı çalışma, çok sayıda kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlandı. Edinilen bilgilere göre, İstanbul'da bir şebekenin bazı doktor ve eczacılarla birlikte hareket ederek sahte belgeler düzenledikleri bilgisi üzerine harekete geçildi. Mali polisin araştırmasının bazı doktorların imzalarının ve kaşelerinin taklit edildiği ve bu imzalarla sahte reçeteler düzenlendiği belirlendi. Sahte reçetelerin bazı eczanelerde işlem gördüğünü belirleyen ekipler, operasyon kararı aldı. Bakırköy ve Bahçelievler ağırlık olarak gerçekleştirilen operasyonda; 2'si doktor, 14'ü eczacı toplam 30 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki iki dortorun karı-koca oldukları ve Bahçelievler'de özel bir hastanede görev yaptıkları öğrenildi.

-VURGUNUN BOYLUTU 1 MİLYON YTL-

Edinilen bilgilere göre zanlıların Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli bazı doktorların imzalarını taklit ederek hastaneye vermedikleri helde 1 milyon YTL değerinde ilaç çıkışı yapmış gibi gösterdikleri belirtildi. Bu yolla devletin 1 milyon YTL'lik zarar uğratıldığı öğrenildi. Operasyonunun 2005 yılında sigorta müfettişlerinin düzenledikleri bir rapor doğrultusunda başlatıldığı ifade edildi. Bakırköy bölgesinde bir eczane sahibinin şebekenin lideri pozusyonundu bulunduğunu belirleyen polis, yaklaşık 20 kişinin de bu şebekeye etraftan sağlık karnesi tedarik ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious