1 milyonuncu Grande Punto üretildi

1 milyonuncu Grande Punto üretildi.17707
  • Giriş : 27.11.2008 / 21:17:00

Fiat'ın küçük sınıfta yer alan başarılı temsilcisi Fiat Grande Punto'nun 1 milyonuncusu, İtalyan üreticinin Melfi Fabrikası'nda geçtiğimiz günlerde üretim bandından indirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fiat'ın küçük sınıfta yer alan başarılı temsilcisi Fiat Grande Punto'nun 1 milyonuncusu, İtalyan üreticinin Melfi Fabrikası'nda geçtiğimiz günlerde üretim bandından indirildi. İlk olarak 2005 yılında tanıtılan Fiat Grande Punto, İtalyan otomobil üreticisinin küçük sınıftaki etkinliğini ve rekabetçi gücünü arttıran bir model olmasıyla ön plana çıkarken, toplam 6.5 milyon adetten fazla üretilen ilk iki nesil Punto ailesinin başarı çıtasını yükseltme misyonunu üstlenmesiyle de dikkat çekiyor.

İtalyan otomobil üreticisi Fiat'ın gerek sportif tasarımı gerekse zengin motor/şanzıman kombinasyonu ve etkileyici yürüyen aksamıyla sınıfınında rekabet gücünü arttıran Fiat Grande Punto modelininin 1 milyonuncusu, İtalya'da bulunan Melfi Fabrikası'nın üretim bandından indirildi. İlk iki neslinde 6.5 milyon adetten fazla üretilen Punto model ailesinin Grande Punto adıyla üretilen 3. neslinin 1 milyonuncusu ise 1.4 litre 120 HP'lik T-Jet motorla, kırmızı gövde rengi ve Sport donanıma sahip olarak üretildi.

Türkiye'de satışa sunulduğu 2006 yılından 2008 Ekim ayı sonuna kadar olan süreçte 23 bin adete yakın satılarak küçük sınıfın en gözde ve popüler otomobillerinden biri olmayı başaran Fiat Grande Punto, son olarak Ağustos ayında yeni donanım versiyonlarını da içeren bir makyaj operasyonuyla yenilenmişti. 2009 model yılına yönelik makyaj operasyonuyla donanım seçenekleri arasına eklenen Fun versiyonu, standart olarak sunulan zengin konfor ve güvenlik ekipmanlarının yanı sıra sportif tasarımlı deri direksiyon simidi ve vites topuzu, karbon görünümlü ön paneli, karartılmış arka camlar, ön sis farları, 16 inçlik alüminyum jantlar, spoyler, marşpiyeller, krom çerçeveli gösterge paneli, gövde rengi tamponlar ve kapı kollarıyla da dikkat çekiyor.

Bu makyaj operasyonuyla birlikte isteğe bağlı olarak sunulan gövde stickerlarını tercih ederek aracını kişiselleştiren müşteri oranının hızla % 14'e yükseldiği belirtilerken, Fiat Grande Punto müşterilerinin dünya çapında % 30'nun ise Blue&Me sistemini tercih ettiği de açıklandı.

Mynet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*