1 minibüs, 15 kaçak

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Eminönü'nde polisin kovaladığı minibüsten 15 kaçak çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Araçtan inerek kaçmaya başlayan minibüsün sürücüsü ve kaçaklara tercümanlık yapan bir kişi ise polis tarafından kovalamaca sonucu yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, saat 02:00 sıralarında bölgede devriye gezen Eminönü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bir polis ekibi, seyir halindeki 34 AH 0893 plakalı minibüsten şüphelenerek durdurmak istedi. Aracın "dur" ihtarına uymaması üzerine, ekipler aracı kovalamaya başladı. Unkapanı Köprüsü çıkışında duran minibüsten 2 kişi inerek kaçmaya başladı. Çevreyi saran polis ekipleri, kovalamaca sonucu şahısları yakalamayı başardı. Yapılan incelemede, minibüs içinde Etyopya ve Somali uyruklu 15 kaçak olduğu tespit edildi. Kovalamaca sonucu yakalanan şahıslardan sürücünün Ramazan Gökçe, kaçaklara tercumanlık yapanın ise Yasin Çokyiğit olduğu öğrenildi. Kaçaklar, içinde bulundukları minibüsle Beyazıt Polis Merkezi'ne götürülürken, Gökçe ile Çokyiğit, gözaltına alındı.

15 kaçağın Türkiye üzerinden Yunanistan'a geçmeye çalıştıkları ve nakledilmeleri karşılığında kendilerini taşıyanlara 1000'er Dolar ödeyecekleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious