1 Nisan şakasına para cezası!

1 Nisan şakasına para cezası!.15029
  • Giriş : 01.04.2008 / 16:01:00

Eskişehir'de üniversiteli kızların 1 Nisan şakası hüsranla sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlginç olay, Deliklitaş Mahallesi Gülcemal Sokak'ta bulunan 'Özel Dolunay Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. İddiaya göre, yurtta kalan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Pelin Yıldırım (20) ve Selda Güçlü (21) ve 23 Canan Işık (23) gece saat 02.00 sıralarında yurttaki diğer arkadaşlarına 1 Nisan şakası yapmak istedi.

Arkadaşları, Pelin Yıldırım'ın yüzü ve saçlarını kırmızı boya ile boyarak kan süsü verip yurdun arka bahçesinde yere yatırdı. Ardından, Selda Güçlü ve Canan Işık, arkadaşları Pelin Yıldırım'ın yanına gelip "İmdat, arkadaşımız yurdun penceresinden düştü. Yardım edin" diye bağırmaya başladı. Bağırışmalar üzerine çevre apartmanlarda ikamet eden vataşlar, durumu '155 Polis İmdat' ve 112'ye bildirdi. İhbar üzerine sağlık ekibi ve çok sayıda polis ekibi kısa sürede olay yerine geldi.

Yerde yatmakta olan Pelin Yıldırım, olay yerine gelen polis ve sağlık ekiplerini karşısında görünce hemen ayağa kalktı. Polis, bu duruma çok şaşırdı. Olayı aydınlatmak için harekete geçen polis, yaşananların 1 Nisan şakası için yapıldığını tespit etti. Yıldırım, arkadaşları Canan Işık ve Selda Güçlü ile yurtta kalan diğer arkadaşlarına '1 Nisan' şakası yapmak istediklerini ve bu nedenle böyle bir olaya başvurduklarını kaydetti.

Bunun üzerine, Pelin Yıldırım, Selda Güçlü ve Canan Işık, Polis Merkezi'ne götürüldü. İfadeleri alınan 3 öğrenciye, Kabahatler Kanunu greğince devlet polis ve sağlık ekiplerini boşyere oyalamak suçundan 62'şer YTL para cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious