1 Numara ile Atatürk'ü işaret ediyorlar

1 Numara ile Atatürk'ü işaret ediyorlar.11179
  • Giriş : 13.01.2009 / 06:40:00
  • Güncelleme : 12.01.2009 / 23:50:46

Sivri dilli" Paşadan ilginç Ergenekon yorumu geldi: "1 numarayla Atatürk'ü kastediyorlar"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

REFAHYOL Hükümeti döneminde Erzurum Jandarma Bölge Komutanı sıfatıyla Başbakan Necmettin Erbakan'ı sert bir dille eleştirip yumruğunu masaya vurarak dikkatleri üzerine çeken, ardından da Hayata Dönüş ve Beyaz Enerji operasyonlarını yöneterek adından sıkça söz ettiren emekli Tümgeneral Osman Özbek, Ergenekon Operasyonu'na ilişkin sorular üzerine, "Yargıya iktidardan ve yurt dışından bir etki olduğunu söyleyebilirim. Mavi gözlü, sarı saçlı bir numara kimdir? Öyle birisi yoktur, ama bence Atatürk'ü kastediyorlar" dedi.

Trabzon'da bir konferansa katılan emekli Tümgeneral Osman Özbek, Ergenekon Operasyonu'na ilişkin sorular üzerine ilginç yorumlarda bulundu. Atatürk Orman Çiftliği'nde kazı yapılmasını eleştiren Özbek, "Mavi gözlü, sarı saçlı 1 numara kimdir? Öyle birisi yoktur, ama bence Atatürk'ü kastediyorlar. Bunları düşünmek zorundayız” dedi.

ERGENEKON DEĞİL GUANTANAMO OPERASYONU!

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ulusal Kanal ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin düzenlediği 'Kriz ve Çözüm' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan emekli Tümgeneral Osman Özbek, Ergenekon Operasyonu'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Operasyonu 'Ergenekon' olarak değil, 'Türkiye Guantanamo Operasyonu' olarak isimlendirdiğini belirten Özbek, "Ergenekon kelimesine kurban olsunlar onu kullananlar. Yandaş medya '1 numaraya yaklaştık' diyor. Yandaş medya her şeyi biliyor. Korkunç başlıkları var. Susurluk'a bağladılar. Şimdi de Atatürk Orman Çiftliği'ni kazıyorlar. Ergenekon, Atatürk ve Susurluk bir arada olacak. Atatürk'ün yaşarken gittiği Söğütözü'nde kulübe var ya, 'AKP'nin arkası diyorlar' ya, orası da Atatürk'ün bağdaş kurarak resim çektirdiği kulübe... Üçüncü kazıyı da Anıtkabir'in bahçesinde mi yaparlar? Mavi gözlü, sarı saçlı 1 numara kimdir? Öyle birisi yoktur, ama bence Atatürk'ü kastediyorlar. Bunları düşünmek zorundayız” dedi.

YARGIYA İKTİDARDAN VE YURTDIŞINDAN BASKI VAR

Konferans bitiminde gazetecilerin Ergenekon Operasyonu konusundaki sorularını da yanıtlayan Özbek, yargıya son derece güvendiğini vurgulayarak, "Herşeyin hukuk çerçevesinde çözülmesi gerekir. Olup bitenlere baktığımızda da başımızı kuma gömmememiz lazım. Yargıya iktidardan ve yurtdışından bir etki olduğunu söyleyebilirim. Yargı sürecini saygıyla takip edeceğiz ama Türk milleti aptal da değildir. Gerçekleri görmek, olup bitenleri anlamak zorundadır" diye konuştu.

REJİM KAYGISI TAŞIMIYORUM

Emekli Tümgeneral Osman Özbek, bir soru üzerine Cumhuriyet rejimiyle ilgili kaygısının bulunmadığını belirterek, "Halkın güvenini kaybetmiş iktidar partisi var. Halkımızın yerel seçimlerde sandığa mutlaka gitmesi gerekir. Muhalefet partilerinin seçmen kütüklerinin üzerine gitmesi lazım. Bilgisayarla sayımın da iptal edilmesi gerekir. Bilgisayarlarda hile yapıldığını ve oyların AKP lehine çıktığını düşünüyorum" dedi.

ERBAKAN'I ELEŞTİRİRKEN MASA YUMRUKLAMIŞTI

Bilindiği gibi emekli Tümgeneral Osman Özbek, Erzurum´da 1996-97 yıllarında Tuğgeneral rütbesiyle Jandarma Bölge Komutanlığı yaptı. Özbek Paşa, 18 Nisan 1997'de, Artvin´de yaptığı incelemeler sırasında yerel yöneticilerle yerel yöneticilerle bir araya gelmiş ve dönemin Başbakan'ı Necmettin Erbakan'ı ağır bir dille eleştirmişti. Toplantıda yumruğunu masaya vurarak konuşan Özbek Paşa, Başbakan Necmettin Erbakan'ın ailesi ile birlikte hacca giderek Kral Fahd'ın konuğu olmasını eleştirerek, "Adam olan gidip o krala misafir olmaz. Kusura bakmayın adam olan sülalesini, devletin bilmem nesini kiralayıp da misafir götürmez. Ben bunu kabul etmiyorum. Başbakan değil bilmem ne bakan da olsa kabul etmiyorum. 13 sene ben PKK ile mücadele ettiysem bunlarla da mücadele edeceğim" demişti. 28 Şubat sürecinde adı önemli isim olarak gündeme gelen Osman Özbek, daha sonra Jandarma Genel Komutanlığı Hareket Dairesi Başkanı olarak, Hayata DÖnüş ve Beyaz Enerji operasyonlarını da yönetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*