1 terörist yakalandı, 1'i de teslim oldu

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya merkezde icra edilen yol arama ve kontrol faaliyeti esnasında, PKK / KONGRA - GEL terör örgütüne üye olmak suçundan hakkında müebbet ağır hapis cezasına hükmedilmesi nedeni ile arama kaydı bulunan 1 terörist yakalandı. Terör örgütü mensubu hakkında adli işleme başlanıldığı bildirildi.

Antalya Merkez'de ise terör örgütünden kaçan 1 kadın terörist güvenlik güçlerine silahsız olarak teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada terör örgütü mensubu hakkında adli işleme başlanıldığı belirtildi.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında da, terör örgütü tarafından patika yola döşenen 1 adet dinamit lokumu, 1 adet piknik tüpü, 4 adet pil ve 1 adet tahrip kapsülünden oluşan basma düzenekli mayın bulundu. Düzenek uzman ekipler tarafından imha edildi.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçleri tarafından kayalıklar arasına PKK/KONGRA-GEL terör örgütü tarafından gizlenmiş vaziyette muhtelif yaşam ve giyim malzemeleri ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemeler yerinde imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious