1 yaşındaki bebeğe işkence

  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

İzmir'de, annesi tarafından önce sağlık ocağına daha sonra hastaneye getirilen 1 yaşındaki bebeğe işkence yaptıkları iddiasıyla, annenin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün geceyarısı Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen 1 yaşındaki Nisa N.B. isimli kız bebeğin, vücudunun her yanında morluklar bulunduğu, makatında da açılma olduğu belirlenmişti. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan bebeğin annesi F.B., ona fuhuş yaptırdığı iddia edilen Y.V., yanında çalışan bekçi A.A. ile M. D. çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

İzmir'in Menderes ilçesi Çatalca köyünde yaşayan F.B., Menderes Sağlık Ocağı'na götürdüğü çocuğunun kanepeden düştüğünü iddia etti. Ayaklarının altı ile vücudunun her yeri morarmış olan ve makatında açılma gözlenen bebek, hemen Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğunu tespit eden doktorlar, hemen yoğun bakım ünitesine aldı. İlk incelemede vücudunun hemen hemen her yerinde morluklar ve darp izlerine rastlandı. Doktorlar, bu izlerin bir günde olamayacağını, bebeğin en az 10-15 gün işkenceye maruz kalmış olabileceğini belirten rapor verdi.

F.B.'nin üç defa evlendiği ve dört çocuğu olduğu, bu çocuklardan üçünü yetiştirme yurtlarına verdiği iddia edildi. Y.V. adlı kişinin yanında hastabakıcılık yaptığını söyleyen F.B., ifadesinde minik kızın gerçek babasının M.S. adlı bir kişi olduğunu ancak nüfusa M.B'nin çocuğu olarak kaydettirildiğini ileri sürdü. F.B. adlı kadının resmi kocasıyla ayrı yaşadığı da öğrenildi.

Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan bebeğin hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi. Jandarma tarafından durumu şüpheli görülen zanlı anne F.B. gözaltına alındı. F.B.'nin annesine baktığını ileri sürdüğü Y.V, yanında çalışan bekçi A.A. ile M.D. jandarma tarafından gözaltına alınarak Menderes Adliyesi'ne sevk edildi.

Y.V.'nin ev sabihi olduğu, anne F.B. ve M.D.'nin de aynı evde kaldıkları, A.A.'nın ise evin bekçiliğini yaptığı bildirildi. Bebeğin annesi F.B. savcılıkta verdiği ifadede çocuğunun nasıl bu hale geldiğini bilmediğini söyledi.

Savcılıkta alınan ifadelerin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 4 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious