1 yaşındaki bebeğe işkence yapıldı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

İzmir'de dün geceyarısı Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen 1 yaşındaki bebeğin vücudunda morluklar tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Menderes ilçesi Çatalca köyünde yaşadığı belirtilen F.B. adlı kadın, dün gece vücudunun her tarafı morluklar ve darp izleriyle dolu kızı Nisa Nehir B.'yi (1) önce sağlık ocağına götürdü. F.B. buradaki doktorlara, kızının kanapeden düştüğünü söyledi. Sağlık ekibi, durumu ağır olan bebeği jandarma eşliğinde cankurtaranla Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevketti. Saat 21.40 sıralarında hastaneye varan bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğunu tespit eden doktorlar, hemen yoğun bakım ünitesine aldı. İlk incelemede vücudunun hemen her yerinde morluklar ve darp izlerine rastlandı. Ayrıca makatında açılma olduğu ileri sürüldü. Doktorlar, bu izlerin bir günde olamayacağını, bebeğin en az 10-15 gün işkence çekmiş olabileceğini ileri sürdü.

Jandarma ekipleri tarafından gözaltında tutulan bebeğin annesi F.B.'nin, ifadesinde Nisa Nehir B.'nin kanapeden düşerek bu hale geldiğini söylediği ileri sürüldü. F.B.'nin üç defa evlendiği ve üç çocuğu olduğu, bu çocukları yetiştirme yurtlarına verdiği iddia edildi. Hastabakıcılık yaptığını söyleyen F.B., ifadesinde minik kızın gerçek babasının M.S. adlı bir kişi olduğunu ancak nüfusa M.B.'nin çocuğu olarak kaydettirildiğini söyledi.

Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan bebeğin hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi. Jandarma tarafından durumu şüpheli görülen zanlı anne F.B., sorgusunun ardından adliyeye sevkedilecek.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious