1 yılda 60 dizi yayından kaldırıldı

1 yılda 60 dizi yayından kaldırıldı.14431
  • Giriş : 31.01.2008 / 08:41:00

Ekranda rekabet öyle kızıştı ki dizilerin kalitesine değil içeriğine bakılıyor. Üstelik bu uğurda milyonlarca dolan çöpe atıyor. Son bir yılda 60 dizi yayından kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yapımcı firmalar, diziler için kanallarla 13'er bölümlük anlaşmalar yapıyor.

PARALAR HAVAYA UÇTU

Ancak buna rağmen pek çok projeye üçüncü, dördüncü bölümden sonra yol veriliyor. Bazı diziler ise ilk bölümden sonra bitiyor. 2007-2008 sezonunda reyting kurbanı olan dizilerin sayısı 60'ı buldu. Bu diziler için 13'er bölümden anlaşma yapıldığı, her birinin yaklaşık 200 bin dolar maliyetli olduğunu düşünürsek, yaklaşık 150 milyon doların havaya uçtuğu ortaya çıkıyor.

DİZİ EKİBİ ETKİLENİYOR

Yapımcılara göre bu tablo daha da kötüleşip seneye 250 milyon dolar civarında olacak. Dizilerin bu şekilde kurban edilmesinden en çok çekim ekibi ve oyuncular etkileniyor. 24 saat çalışan ekip bir anda alınan kararla yıkılıyor.

İŞTE EKRANLARA VEDA EDENLER

Kuzey Rüzgarı (Show), Kelebek Çıkmazı (atv), Zoraki Koca (Kanal D), Aşk Kapıyı Çalınca (Star), Komiser Nevzat (atv), Oyun Bitti (Kanal D), Sinekli Bakkal (atv), Dağlar Delisi (Star), El Gibi (atv), Ertelenmiş Hayatlar (atv), Fedai (Kanal D), Fesupanallah (atv), Kartallar Yüksek Uçar (Fox), Oğlum İçin (Show tv), Pusat (Show tv), Senin Uğruna (Fox), Mahşer (atv), Eksik Etek (Show), Acemi Cadı (Star), Sana Mecburum (Star), Tatlı İntikam (Star), Leylan (Star), Yersiz Yurtsuz (atv), Geniş Zamanlar (Star), Şöhret (atv), Zeliha'nın Gözleri (Star), Cennet Mahallesi (Show), Benden Baba Olmaz (Star), Fikrimin İnce Gülü (Star),İki Yabancı (atv), Aşk Eski Bir Yalan (Fox), Senden Başka (atv), Hayal ve Gerçek (Star).

BUGÜN-AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious