1 YTL'lik top için kolu ve bacağı kesildi

1 YTL'lik top için kolu ve bacağı kesildi.13457
  • Giriş : 11.08.2008 / 22:21:00
  • Güncelleme : 11.08.2008 / 22:04:04

Topu trafoya kaçan genci elektrik çarptı! Kolu ve bacağı kesildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'ta elektrik trafosuna kaçan plastik topunu almak için trafoya çıkan 16 yaşındaki Ferhat Şimşek, elektrik akımına kapılarak yaralandı. Talihsiz gencin tedaviye cevap vermeyen kolu ve bacağı kesildi.

Diriliş Mahallesi'nde yaşayan Fevzi Şimşek'in 5 çocuğundan en küçüğü Ferhat Şimşek arkadaşları ile birlikte Mimar Sinan Mahallesi'ne gitti. Burada top oyanayan küçük çocuklara katılan Fevzi Şimşek'in vurduğu top elektrik trafosunun üstüne gitti. Çocukların annesinin topu almasını istemesi üzerine trafoya çıkan genç, topu aldıktan sonra elektirik akımına kapılarak yere düştü. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Şimşek, Plastik cerahi servisinde tedavi altına alındı. Ancak Ferhat Şimşek'in yanan sağ kolu ve sağ bacağı tedaviye cevap vermeyince kesildi. Olayın şokunu yaşayan Ferhat Şimşek, başına gelenleri şöyle anlattı:

“Top trafoya kaçınca ben almak istemedim. Bir bayan geldi. Topu indirmemi isteyince, 'Topunuzu yarın alırım. Buraya çıkmayayım. Bana bir şey olursa arkamdan sen mi ağlayacaksın' dedim. Kabul etmedi. Arkadaşlarımın yardımı ile trafoya çıktım. Topu aşağıya attım. İnemeyince 'itfaiye çağırın ben burdan inemiyorum' dedim. Bu sırada elektrik akımına kapılınca kendimi aşağıya attım. Sürünerek kaldırıma gittim ve yardım istedim. Ambulans geldi beni hastaneye götürdü. İki ameliyat oldum ama kolum ve bacağım düzelmeyince kestiler.”

GAZETECİ OLMAK İSTİYORMUŞ

1 YTL'lik topu almak isterken elektrik akımına kapılan ve sağ kolu ile sağ bacağını kaybeden Fevzi Şimşek, bu yıl İletişim Meslek Lisesi'ne gideceğini, en büYük hayalinin ise gazetecilik olduğunu belirtti. Hastanede tedavisi devam eden Şimşek'in sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*