1 YTL'ye tiyatro

1 YTL'ye tiyatro.3232
  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Şehir Tiyatrolarının Aralık-Şubat dönemindeki tam bilet fiyatları, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin kararıyla 1 YTL'ye indirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis 1. Başkan Vekili İdris Güllüce'nin yönettiği Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, İstanbullulara tiyatroyu sevdirmek ve seyirci sayısını artırmak amacıyla Şehir Tiyatrolarının bilet fiyatlarında yüzde 87 oranında tenzilata gidilmesi karara bağlandı.

Tarife Komisyonunca Meclise sunulan ve oy birliğiyle kabul edilen teklife göre, Şehir Tiyatrolarında 1 Aralık 2006-1 Şubat 2007 tarihleri arasında müzikal ve normal oyunlarda tam bilet fiyatı 1 YTL, çocuk oyunlarında ise 50 Ykr oldu.

Oyunları seyretmek isteyen engelli vatandaşlar 25 Ykr ödeyecek ve yanlarındaki refakatçiler de indirimli tarifeden bilet alabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında geçen sezon tam bilet fiyatı müzikal oyunlarda 7.5, normal oyunlarda 6.5 YTL, indirimli bilet fiyatı ise müzikal oyunlarda 6, normal oyunlarda 5 YTL idi. Çocuk oyunlarının biletleri ise 2.5 YTL'den satılıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious