1. Lig'de de yabancıya izin çıktı

1. Lig'de de yabancıya izin çıktı.9260
  • Giriş : 16.04.2008 / 11:54:00

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Fortis Türkiye Kupası Finali'nin 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü İzmir'de yapılmasını kararlaştırdı. Yönetim Kurulu, bilet ücretlerini kale arkası 5, kapalı tribün 10 ve numaralı tribün 15 YTL olarak belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da bugün toplanan Yönetim Kurulu, gündeminde yer alan öncelikli konulardan biri olan Bank Asya 1. Lig'de yabancı uyruklu futbolcu transferi konusunu da karara bağladı.

Buna göre;

- Bank Asya 1. Lig'de 2007-2008 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'den düşen takımlar, kadrolarında bulunan sözleşmeli yabancı uyruklu futbolcuları, sözleşme süreleri sonuna kadar kulüplerinde istihdam edebilecek.

- Bank Asya 1. Lig takımları 01.01.1987 ve daha sonraki tarihte doğan iki yabancı uyruklu futbolcu ile profesyonel sözleşme imzalayabilecek, bu sözleşmelerin bitiş süresi maksimum 31.05.2011 tarihi olacak. 2007-2008 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'den düşen takımlar, yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu haktan yararlanabilecek.

- Bank Asya 1. Lig takımları Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla iki futbolcu ile profesyonel sözleşme imzalayabilecek.

- Bank Asya 1. Lig müsabakalarında, 18 kişilik müsabaka isim listesine her halükarda en fazla iki yabancı uyruklu futbolcu ismi yazılacak ve müsabakalarda en fazla iki yabancı oynatılabilecek.

- 2008-2009 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'e yükselecek takımların, 2009-2010 sezonunda sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcuları, kulübün Turkcell Süper Lig yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında sayılacak.

- TFF 2. Lig'e düşen kulüplerde, sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcular müsabakalarda oynatılamayacak.

MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın sunduğu eğitim projesini onaylayan Yönetim Kurulu, hakemlerin yurtdışında yabancı dil eğitimi almaları ve hakem eğitimi için yurt dışından hakem hocası getirilmesini kararlaştırdı.

Bir süre önce Bafra Belediyespor Kulübü'nün yaptığı başvuruyu değerlendiren Yönetim Kurulu, bu kulübün TFF 3. Lig 2. Grup'ta oynaması gereken maçlarını askıya aldı. Bu çerçevede Bafra Belediyespor'un ligde kalmasını kararlaştıran Yönetim Kurulu, ertelenen Bağlum Belediyespor, Keçiörengücü ve D.Ç. Divriğispor maçları ile bundan sonra oynaması gereken müsabakaları 3-0 rakiplerinin lehine tescil etti. Bu arada, sezon sonunda dört takımın düşmesi gereken bu gruptan 3 takımın düşürülmesi karar altına alındı.

Elim saldırıda hayatlarını kaybeden Bafra Belediyespor Teknik Direktörü Sedat Gezer ile Kaleci Antrenörü İsmail Kurt'un ailelerine katkıda bulunmak amacıyla, Gezer ile Kurt'un üniversite öğrencisi çocuklarına, eğitim hayatları boyunca başarılı olmaları koşuluyla aylık biner YTL yardımda bulunmaya karar verdi.

Yönetim kurulunun bir başka kararı uyarınca Bank Asya 1. Lig play-off müsabakaları İstanbul'da yapılacak. Play-off'da eleme müsabakaları 16 Mayıs, final maçı ise 18 Mayıs'ta oynanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious