1.5 litreyle otomobil yıka, tasarruf et

1.5 litreyle otomobil yıka, tasarruf et.16539
  • Giriş : 20.10.2008 / 12:03:00

Çevre ve tasarruf için birebir hizmet. Adana'da bir firma su israfının önüne geçecek uygulamayı devreye soktu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'da bir firma, su israfının önüne geçmek için ABD'den ithal ettiği özel solüsyonlarla araçları 1,5 litre suyla temizleyerek israfı önlemenin yanı sıra TEMA'nın ağaçlandırma kampanyasına da katkı sağlıyor.

Firma yetkilisi Erkan Çiğdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günümüzde su kaynaklarının azalmasına rağmen tüketimin her geçen gün arttığını, israfın da en fazla araç yıkama işlemlerinde dikkati çektiğini bildirdi.

Bir aracın yıkanması için en az 150-200 litre su harcandığına belirten Çiğdem, kendilerinin ise ABD'den ithal edilen ve içinde özel kimyasal karışımların bulunduğu 1,5 litre suyla bir aracı temizlediklerini söyledi.

İki kez aracını temizleten her müşteri için TEMA'ya bir meşe tohumu ektirdiklerini, bunun bedelini de müşteri adına kendilerinin ödediğini ifade eden Çiğdem, ''TEMA, 5 YTL karşılığında 9 meşe tohumunu toprakla buluşturuyor. Biz bu çalışmayı yaparken hem su israfını önlüyor hem de çevreye katkı sağlıyoruz. Araçlarını yıkatmak isteyen müşterilerimiz, TEMA ile olan bu ortak çalışmamızdan haberdar olunca daha istekli davranıyor''dedi.

GEZİCİ ARAÇ TEMİZLİĞİ

Çiğdem, doğal kaynakların korunmasına yardımcı olabilmek amacıyla yapılan bu uygulamanın bir diğer avantajının ise araç temizliğinin müşterilerin adresinde yapılması olduğunu belirtti.

Kendilerini telefonla arayarak bu hizmetten yararlanmak istediklerini söyleyenlerin bulunduğu yere ekip olarak gittiklerini bildiren Çiğdem, şu bilgileri verdi:

''Klasik araç temizliğinde yaklaşık 100-150 litre su tüketilirken, bizim sistemimiz ile bu tüketim yok denecek seviyeye getiriliyor. Kullandığımız özel solüsyon ile aracın iç ve dış temizliğini yapıyoruz. Ayrıca kullanılan solüsyon doğaya zarar vermeyen organik ve antibakteriyel içeriği sayesinde araçların asit yağmurları, ağaç reçineleri, kuş pislikleri ve güneşin zararlı UV ışınlarından zarar görmesini önlüyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*