1.5 yıldır kapatılmayan çukurlar!

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

İZSU Genel Müdürlüğü'nün kanalizasyon borusu değişikliği için Mersinli Mahallesi Fatih Caddesi girişinde açtığı 7 çukur, 1.5 yıldır kapatılmayı bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çukurların faciaya davetiye çıkardığını belirten vatandaşlar, İstanbul ve İzmit'te yaşanan çukur facialarından ders alınmadığını söylüyor.
İzmir İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ünüver, yetkililere seslenerek, "Yaklaşık 1.5 yıldır bu çukurlar Çamdibi semtinin merkezinde duruyor. İZSU, kanal çalışması yapacağım diye bir açtı, bir daha kapatmadı. Ne bekliyorlar, facia olmasını mı? İstanbul ve İzmit'teki gibi çocukların çukurlara düşerek ölmesini mi?" dedi.

Sözkonusu çukurların UNIVERSIADE 2005 boyunca açık kaldığını belirten Ünüver, maç yapmak için stada gelen yabancı sporcuların o görüntülerle karşılaştığını belirterek, "Çukurlar, görüntü kirliği ve tehlike arz ediyor. Açık kanalizasyon boruları etrafa pis koku yayıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU Genel Müdürlüğü acilen bu çukurları kapatmalıdır." şeklinde konuştu.

Mersinli Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin Baybuğa ise İZSU Genel Müdürlüğü'ne çukurlarla ilgili 4 defa yazı yazdığını ancak cevap alamadığını ifade etti.

Baybuğa, "İzmir'i muhtarlarla, sivil toplum örgütleriyle yönetme iddiasındaki Büyükşehir Belediyesi bizi ciddiye bile almıyor." dedi.
Çukurların yanındaki metro istasyonundan hergün binlerce insanın gelip geçtiğini, Fatih Caddesi'nde yoğun bir trafik yaşandığını belirten Muhtar Baybuğa, sabah ve akşam saatlerinde trafiğin kilitlendiğini, bir hafta önce de gece vakti çukurlardan birine bir kamyonet düştüğünü anlattı.
Baybuğa, şunları söyledi: "Şiddetli yağmurlar yağsaydı ve o kamyonetteki kişi boğularak ölseydi sorumlusu kim olacaktı? Çukurların etrafında şerit bile yok, facia mı bekliyorlar?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious