1.5 yıldır oğlunu arayan anneye acı haber verildi

1.5 yıldır oğlunu arayan anneye acı haber verildi.7997
  • Giriş : 04.02.2008 / 13:49:00

İzmir'de 1.5 yıl önce evden ekmek almak için ayrıldıktan sonra haber alınamayan Semih Bizbay'ın (21) cesedi, bir dere yatağında çürümüş olarak bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaybolan oğlunu bulabilmek için hastaneleri, karakolları ve morgları dolaşarak kimliksiz cesetleri inceleyen anne Birsen Bizbay, bu acı haberle yıkıldı. Oğlunu bulabilmek için morglarda 300'e yakın cesede bakmak zorunda kalan Bizbay, onu üzerinde bulunan ve hediye olarak aldığı bayramlık kıyafetlerinden teşhis etti.
Semih Bizbay, 23 Ekim 2006 tarihinde Ramazan Bayramı'nın ilk günü kayboldu. Gültepe semtindeki evlerinden ekmek almak için çıkan Bizbay, ortadan kayboldu. İZULAŞ'ta şoför olan baba Hüseyin Bizbay ve anne Birsen Bizbay, oğullarını şehrin dört bir yanında aramaya başladı. Askere gitmeye hazırlanan Serkan'ı, emniyet güçleri de aramaya başladı. El ilanları bastırarak sokak sokak dolaşan acılı anne, hemen her gün hastaneleri ve karakolları dolaşarak oğlundan haber almaya çalıştı. Bulunacağına dair ümitlerini hiç yitirmeyen Bizbay ailesine acılı haber telefonla verildi.

Jandarma ekipleri, Evka4 semtindeki bir dere yatağında bir erkek cesedi bulunduğunu ve teşhis etmesi için ailenin morga gelmesi gerektiğini bildirdi. İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki morga giden Bizbay ailesi, oğullarını bayramda hediye olarak aldıkları kazak, spor ayakkabı ve gözlükten teşhis etti. Acılı anne, "Herşeye rağmen içimde bir umutla oğlumu bekliyordum. Morgları dolaşıyor, bulamayınca daha da umutlanıyordum. Şimdi buna anne yüreği nasıl dayansın? Can nasıl dayansın?" dedi.

Hüseyin Bizbay ve Birsen Bizbay, önceki sene Ramazan Bayramı'nda Aydın'da çalışan oğulları Fethi Bizbay'ın ziyaretine sevinirken çok geçmeden kendilerini büyük bir trajedinin içinde buldu. Bayram sabahı beş kişilik aile, mutlu bir şekilde kahvaltı sofrasına oturdu. Annesinin kendisi ve 7 yaşındaki kardeşi Uğurcan için aldığı bayramlıkları giyen Semih Bizbay, ekmek almak için evden çıktı ancak bir daha dönmedi. Oğlunun fotoğraflarını öpen Birsen Bizbay, "Ceset kesinlikle oğluma ait, çünkü yanında bulunan bütün eşyalarını bayram hediyesi olarak ben aldım. Buna nasıl dayanacağımı bilmiyorum." şeklinde konuştu. Olayla ilgili soruşturma devam ederken cesedin Semih Bizbay'a ait olup olmadığı DNA tahliliyle anlaşılacak.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious