10 bin kişi köprüyü kapattı

10 bin kişi köprüyü kapattı .22966
  • Giriş : 25.10.2007 / 13:09:00

Hakkari'de düzenlenen hain saldırıda 12 askerin şehit edilmesinin ardından başlayan teröre tepki yürüyüşlerine Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nden de destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birecik Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ile sivil toplum örgütlerinin organizesi ile düzenlenen Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü'ne, ilçenin Adnan Menderes Meydanı'nda toplanan yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Ellerinde terörü lanetleyen ve birlik mesajları veren pankartlar taşıyan kalabalık, daha sonra sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

'Kahrolsun PKK', 'Askere uzanan eller kırılsın', 'Hepimiz Mehmet'iz', 'Herşey vatan için', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atan ve sık sık tekbir getiren İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel ile DP'li Belediye Başkanı Abdülkadir Yüksel'in en önde yürüyüşe katıldığı grup, daha sonra Birecik Köprüsü'nde yürümeye başladı.

Köprüyü trafiğe kapatan binlerce kişi sloganlar atarak yürüyüşlerini sürdürürken, ulaşıma kapanan yolda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. İlçe çıkışına kadar yürüyüşünü sürdüren ve daha sonra geri dönen kalabalık, slogan atarak yeniden Adnan Menderes Bulvarı'na geldi. Burada İstiklal Marşı okuyan gruba megafon ile bir konuşma yapan Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, "Hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Bir süre daha meydanda slogan atan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağılırken, bazı vatandaşlar ise Kaymakam Sonel'in çağrısı üzerine daha önce Şırnak'ta şehit düşen 13 asker arasında bulunan ve cenaze törenindeki yalın ayak ve yırtık çoraplı fotoğrafı ile yürek parçalayan iki kız babası Kasım Aksoy için açılan hesaba yardımda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious