10 DTP'liye tahliye

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Terörle Mücadele Yasası”na muhalefet ettikleri iddiasıyla yargılanan ve aralarında DTP Siirt İl Başkanı Murat Avcı'nın da bulunduğu 10 sanık tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mahkeme heyetince okunan iddianamede, siyasi parti olarak yasal zeminde kurulan bir oluşum içerisinde yer alan sanıkların illegal faaliyetlerde bulundukları belirtilerek, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda öldürülen teröristlerin fotoğraflarının sergilenerek kahraman gibi gösterilmeye çalışıldığı bu şekilde parti binasının terör örgütü PKK'nın vitrini görünümünde olduğu kaydedildi.

İddianamenin okunmasının ardından söz alan sanıklar, tutuklu ve hükümlü ailelerinin parti binasında açlık grevi yapmak için kendilerinden talepte bulunduklarını, bunun da demokratik bir hak olması nedeniyle ailelere salon tahsis ettiklerini belirterek, “Biz suç işlemedik, tahliyemizi istiyoruz” dediler.

Mahkeme heyeti verdiği kısa bir aranın ardından, 10 sanığın da tahliyesine karar verdi. Sanıklar hakkında “3713 sayılı Terörle Mücadele Yasasına muhalefet” etmekten 3'er yıl hapis cezası isteniyor.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious