10 kasım da okutulan mevlidi, Hıristiyanlar da dinledi

10 kasım da okutulan mevlidi, Hıristiyanlar da dinledi .30894
  • Giriş : 11.11.2007 / 08:52:00

MARDİNLİLER Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (MAR-DER) İskenderun Şubesi'nin Atatürk'ün anısına okuttuğu mevlidi Hıristiyanlar da dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MARDİNLİLER Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (MAR-DER) İskenderun Şubesi'nin Atatürk'ün ölümünün 69'uncu yıldönümü nedeniyle okuttuğu mevlidi Hıristiyanlar da dinledi.

İskenderun Kaptan Mehmet Paşa Camii’nde Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için düzenlenen mevlide Kaymakam Cengiz Horozoğlu, İlçe Müftüsü Bekir Gülce, İtalyan Katoliklerinin papazı Josif Florin Petrila ve vatandaşlar katıldı. Kuran-ı Kerim ile duaların okunduğu, ilahilerin söylendiği mevlidi, Papaz Josif Florin Petrila ile Hıristiyanlar, Müslümanlar gibi bağdaş kurarak dinledi.

MAR- DER Şube Başkanı Salih Bayar, 10 Kasım'da Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını minnetle andıklarını belirterek “Bu topraklar kolay kazanılmadı. Atalarımıza çok şey borçluyuz. Bizler de böylesi önemli bir günde Ata’mızı sadece saygı ile değil dualarla anmak istedik'' dedi.

Katoliklerin Papazı Josif Florin Petrila de insanların barış içerisinde yaşaması gerektiğini, Atatürk'ün Türk milleti için çok önemli bir lider olduğunu vurgulayarak “Bizler de Atatürk sayesinde bu topraklarda barış ve huzur içerisinde yaşıyoruz. Hatay'da özellikle Müslüman ve Hıristiyanlar barış içerisinde yaşıyorlar. Birbirlerinin ibadethanelerine girip çıkıyorlar, bu da hoşgörü ve insanlık adına çok önemli. Bugün 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümü, bizler de Atatürk için kilisede ve camide dualar ediyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious