10 kez görevden alınan müdür Guinness'e başvuracak

10 kez görevden alınan müdür Guinness'e başvuracak.8082
  • Giriş : 09.03.2008 / 08:26:00

Bakan Çelik'i 3 kere tazminata mahkum ettiren İl Milli Eğitim Müdürü, Guinness'e başvuracağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik döneminde Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden tam 9 kez görevinden alınarak Şırnak, Muş, Ankara, Kütahya, Çanakkale illerine tayin edilmişti. Bakan Çelik’i 3 kere tazminata mahkum ettiren Budak, 10’uncu defa görevinden alınarak sürgün rekoru kırdı. Budak’ın Çelik ile biri önceki gün açılan 4 davası ise devam ediyor. Bakan Çelik’e ve bakanlığa açtığı davaların tamamını kazanan Budak’ın avukatı Ali Altay, Guinness’e başvuracaklarını açıkladı.

YENİDEN GÖREVE DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da imzalanan kararnameyle Budak “başka bir göreve” atanmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 10’uncu kez alındı. MEB eski Müsteşarı Necat Birinci de Fevzi Budak’a ilişkin işlemler nedeniyle Yargıtay 4’üncü Ceza Dairesi’nce “görevi kötüye kullanmak” suçuyla 5 ay 25 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Avukat Altay, Budak’ın en son 2006 yılının ağustos ayında görevinden alındığını, fakat mahkemenin verdiği kararı ile tekrar Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü görevine döndüğünü hatırlattı.

MANEVİ TACİZ DAVASI AÇTI

Bakan Hüseyin Çelik hakkında “iş yerinde manevi taciz (mobbing)” davası açtıklarını söyleyen Altay, “Bu davanın açıldığı günden hemen bir gün sonra müvekkilimin görevinden alınmasını yeni bir taciz işlemi olarak niteliyorum” diye konuştu. Budak’ın görevine iadesi için tekrar yargıya gideceklerini kaydeden Altay, “Müvekkilim 4 yılda 66 kere soruşturma geçirmiş ve hiçbirinden tek bir ceza bile almamıştır. Açılan soruşturmaların hiçbirinden sonuç alınamaması nedeniyle geriye iş yerinde manevi tacizin somut belgeleri kalmıştır” dedi.

Fevzi Budak, “yargı kararlarını uygulamama” iddiasıyla Çelik hakkında açtığı 6 davadan 3’ünden 5’er bin YTL kazandı.

AKP’DEN ADAY OLMAK İSTEDİ

Ankara 10, 26 ve 13’üncü Asliye Hukuk mahkemelerinde açtığı davalarda Budak, Çelik’ten 15 bin YTL kazandı. Budak’ın Çelik’e açtığı 3 dava ise devam ediyor. 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Fevzi Budak, listeye giremedi. 17 Mart 2003 tarihinde Hüseyin Çelik’in Milli Eğitim Bakanlığı’na atanmasının ardından ilk görevden aldığı isim olan Budak, Çelik’in görev yaptığı 5 yıllık sürede ortalama 6 ayda bir görevden alındı ve geri döndü.

Erzurum’dan Muş’a Muş’tan Kütahya’ya

İŞTE 10 kez Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınan Budak’ın görevden alınma serüveni:

2 Mayıs 2003: Görevden alınarak Bakanlık’ta görevlendirildi.

24 Eylül 2003: 2’nci kez görevinden alındı ve Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verildi

Aralık 2003: 3’üncü kez görevden alındı.

20 Şubat 2004: 6 ay Bakanlık’ta bir komisyona atandı

6 Temmuz 2004: Muş’a gönderildi. Bu kararın yürütmesi durduruldu.

9 Ağustos 2004: Yeniden Muş’a atandı.n 29 Kasım 2004: MEB’de görevlendirildi.n 5 Eylül 2005: Kütahya’ya atandı

26 Ağustos 2006: Çanakkale’ye atandı

8 Mart 2008: “Başka bir göreve atanmak” üzere görevden alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious