'10 kulüp genel kurul istiyor'

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Canaydın, futbolda yaşanan kaos ortamını bitirmek üzere yapılan toplantının ardından 10 kulübün genel kurul istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Radisson Otel'de yapılan ve yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Canaydın, "Haluk Ulusoy bizim federasyonumuzun başkanı. Demokratik bir ortamda seçildi. Türkiye bir hukuk devleti ise genel kuruldan çekinmemek lazım. Ayrıca polemiklerin ve sorunların artığı ortamda genel kurul yapmak daha net bir ortama kavuşturacaktır. Kulüpler Birliği sadece tavsiye kararı alabilir. Biz de Kulüpler Birliği Vakfı olarak ağırlıklı olarak seçim yapılması tavsiye kararı alınmıştır. Bazı üyelerimiz mali genel kurulla birlikte seçilmesini istemiştir. TFF'nin toplam genel kurul üyelerinin yüzde 40'ını teşekkül eden 90 üyenin imzasıyla seçim şartlı genel kurul çağrısı yapılabilir" diye konuştu.

Toplantıdan ayrılan kulüp başkanlarının izin alarak ayrıldıklarını belirten Canaydın, "Neticeyi söyledim. Ağırlıklı olarak seçim yapılmasını istediler. Ayrılanların çoğu uçağa yetişmek için ayrıldılar. 7 kulüp böyle söylüyorsa, Kulüpler Birliği 17 kulüpten teşekkül ediyor. Yorum size ait" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Siyasi bir baskı var mı?" şeklindeki soruya ise, "Hepimiz şahsiyetli insanlarız. Ben böyle birşeyi kabul etmiyorum. Herhangi bir siyasi baskı yoktur. Yeni yılda birlikte olalım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious