10 nüfuslu köyde 2 muhtar adayı

10 nüfuslu köyde 2 muhtar adayı.10354
  • Giriş : 10.03.2009 / 11:09:00

Konya'nın Ahırlı ilçesi Küçüköz köyü, yerel seçimler öncesi dikkatleri üstüne çekti. On nüfuslu köyde iki muhtar adayının yarışacağını duyan çevre sakinleri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'nın Ahırlı ilçesi Küçüköz köyü, yerel seçimler öncesi dikkatleri üstüne çekti.
On nüfuslu köyde iki muhtar adayının yarışacağını duyan çevre sakinleri, sandıktan kimin çıkacağını merak ediyor.

Seçim öncesi atmosferinin diğer yerlerden farklı olmadığını belirten Küçüköz Köyü Muhtarı Mehmet Doğan (80) , köyde nüfus az olduğu için çekişmenin daha fazla olduğunu söyledi.

Kendisinin iki adaydan biri olduğunu hatırlatan Doğan, iki dönemdir muhtarlık yaptığını, bu dönem de yapıp emekliye ayrılmayı düşündüğünü belirtti.

Köyde kimsenin kalmadığını hep büyük şehirlere göç ettiğini ifade eden Doğan, genel seçimlerde oy kullanan seçmen sayısının 22 olduğunu, bu dönem ise 17'ye kadar düştüğünü kaydetti.

İlerleyen yaşına rağmen muhtarlık yarışından vazgeçmeyi düşünmediğini belirten Doğan, 9 oyu alıp seçimi kazanacağını iddia etti.

Oy kullanacak seçmenlerden ikisi, köyün imamı ve eşi. Geriye kalan sekiz oydan ikisi muhtar adaylarının kendisi. Yedi seçmenin de seçim zamanı köyde olacağı Doğan'ın vermiş olduğu bilgiler arasında.

Diğer aday Ali Tetik (53) ise doğma büyüme Küçüközlü olduğunu, köye hizmet getirmek için adaylığını koyduğunu ifade etti.

Köyden göç etmiş hemşerilerini köye geri getirmek için projeleri olduğunu aktaran Tetik, bunun yanı sıra su, yol ve caminin onarımı için çalışmalar yapacağını dile getirdi.

Tetik, ''Köyün nüfusu şimdi az, ama yazın bu nüfus artıyor. Nüfus artmasa da ben yine adaylığımı koyacağım. Çünkü köyümüz hizmetten mahrum bırakılmış. Allah nasip ederse, ben köyümüzü yine eski günlerine geri götüreceğim.'' şeklinde konuştu.

Köyde kalan aileler arasında husumet olduğunu ve seçimin de bunu körüklediğini beyan eden köylüler, ''Üç kişi de kalsak yine bir birimizi yemeye devam edeceğiz.'' şeklinde espri yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*