10 saniyede üç bilezik çaldı

10 saniyede üç bilezik çaldı.10212
  • Giriş : 30.04.2009 / 21:37:00

Girdiği kuyumcuyu su içme bahanesiyle oyalayan hırsız 3 burma bileziği çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'da girdiği kuyumcu dükkanında “İçim yandı bir bardak su verir misiniz” diyerek işyeri sahibini oyalayan hırsız, tezgah üzerindeki burma bileziklerden üçünü çalıp kaçtı.

Güllük Caddesi Varsaklı Kavşağı'ndaki Aytekin Kuyumculuk adlı işyerine saat 14.45'de gelen beyaz tenli, 20-25 yaşlarındaki kişi, vitrinden çıkarttırdığı burma bilezikleri tezgah üzerinde bir süre inceledi. Yaklaşık yarım saat ziynet eşyalarını inceleyen adam, bileziklere bakarken işyeri sahibi Şükrü Kahyaoğlu'dan “İçim yandı bir bardak su verir misiniz” diyerek bir bardak su istedi. Hırsız, Kahyaoğlu su almaya gittiği sırada bileziklerden 3'ünü aldı. Kimliği belirsiz kişi, suyu içtikten kısa süre sonra hızla işyerinden çıkıp uzaklaştı.

Hırsızlık olayının 10 saniyede gerçekleştiğini belirten işyeri sahibi Kahyaoğlu, “Suyu verdim içti. O sırada bilezikler tezgah üzerinde bulunuyordu. İçeri başka müşteriler de girdi. Benim tek başıma olduğumu anlayan hırsız göz açıp kapayıncaya kadar çaldığı bileziklerle, Yüzüncü Yıl Bulvarı'na doğru rüzgar gibi kaçtı. Değeri yaklaşık 2 bin TL tutarındaki üç burma bilezikle kaçan hırsızı yakalamam imkansızdı” diye konuştu.

Polisi arayan kuyumcu Kahyaoğlu, işyerindeki güvenlik kamerasının bir arıza nedeniyle çalışmadığını söyledi. Olay yerine gelen polis, hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*