10 senede bine yakın dava açtı

10 senede bine yakın dava açtı.28351
  • Giriş : 13.02.2008 / 17:30:00

Niğde'de ömrünü yolsuzlukla mücadeleye adayan 'Komando' lakaplı Kemalettin Ertan, yaklaşık 500 dava dosyası ile hukuk mücadelesi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1998 yılında TEDAŞ'dan emekli olan Ertan, 10 yıldır zaman aşımına uğrayıp da imha ettikleri ile birlikte bine yakın dava dosyasının bulunduğunu belirtiyor.

Ertan, TEDAŞ müesesesinde çalışırken, amirlerinin bazı yakınlarına kaçak elektrik kullandırdığını, haklarında soruşturma açılması gerekenleri yargıya göndermeyip zamanaşımından kurtulmalarını sağladığını tespit etmiş.

Savcılığa yaptığı ihbarlar sayesinde birçok kişiyi görevini kötüye kullandıkları gerekçesiyle sanık sandalyesine oturtmuş.

Kemalettin Ertan, mücadelesinin sadece kaçak elektrikle olmadığını belirterek, "Elimde Vilayet, Belediye, Milli Eğitim, Özel İdare ve birçok kurumun dosyaları var." dedi.

Ertan, "Anayasa'nın bana verdiği şikayet hakkını kullanarak yolsuzluk ve hırsızlıkları önlemek için Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı'na dilekçeler gönderdim. Çoğu suçlar zaman aşımına uğradığından en az bu kadar dosyayı da imha ettim. Başbakanımız başta olmak üzere birçok yetkili yolsuzlukla mücadele ediyor, vatandaşların bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istiyor. Türkiye'de hangi vatandaş bu kadar dosya hazırlamış, bu kadar istihbarat yapmış, belgeli delilli dosya hazırlamış?. Sayın Enerji Bakanımız ile bizzat konuştum. 'Sayın Bakanım, ben yolsuzluklarla mücadele ediyorum bana yardım edin' dedim. O da 'Tabi ki' dedi. Birlikte fotoğraf bile çektirdik. Ancak Ankara'ya gidiyorum kendisine ulaşmak mümkün olmuyor. " şeklinde konuştu.

Niğde'nin Bor ilçesinde yaşayan Kemalettin Ertan'a suç işleyenlerin peşini bırakmadığı için bir de deli raporu verilmiş. Ertan, hırsızlıkları ve yolsuzlukları tespit ettiğinde 'onun deli raporu var' denilerek etkisiz hale getirilmeye çalışıldığını dile getirdi.

Kemalettin Ertan'ın 35 yıllık eşi Sebat Ertan da, "Kocamın akli dengesi bozuk olsa 35 sene onun kahrını çeker miyim?. Çocuklarımızı üniversitelerde okutabilir miyiz?. Kocamın hukuk mücadelesi bizi maddi manevi çok yıprattı. Yetkililerden maddi ve manevi bir şey beklemiyoruz. Tek isteğimiz mahkemelerin bir an önce bitmesi." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious