10 yaşındaki İzel, magandalar yüzünden bu hale geldi!

10 yaşındaki İzel, magandalar yüzünden bu hale geldi!.11375
  • Giriş : 19.06.2008 / 20:34:00
  • Güncelleme : 19.06.2008 / 20:05:59

Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti maçı sonrası İzel Edebali, başına isabet eden mermi çekirdeği ile yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Abdurrahman CENGİZ'in haberi

İstanbul Küçükçekmece'de geçen Pazar günü Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti'nin yenerek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükseldiği maç sonrası havai fişek gösterisini izleyen 10 yaşındaki İzel Edebali, başına isabet eden mermi çekirdeği ile yaralandı. Tevdavisi süren ve beyin zarı zedelenen İzel, tanınmayacak hale geldi.

Anne ve babası ayrı olduğu için Sefaköy’de dedesinin gecekondusunda yaşayan İlköğretim okulu öğrencisi İzel Edebali, Türk Milli Takımı'nın tur atlamasıyla başlayan sevinç gösterilerini izlemek için sokağa çıkmak istedi. Babaannesinin izin vermemesi üzerine, havai fişek gösterisini evlerinin bahçesinden izleyen küçük İzel, bir süre sonra başına isabet eden bir cisimle yere yığıldı. Başı kanayan İzel, önce özel bir hastaneye, ardından da İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

Burada yapılan muayenede İzel Edebali'nin kafasına bir maganda tarafından havaya sıkılan merminin düştüğü saptandı. Tedavi altına alınan İzel’in kafasına düşen mermi çekirdeğinin beyin zarını zedelediği belirlenirken, durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Hastane’de beyin zarının hasar görmesi nedeniyle gözleri şişen ve çok sevdiği saçları kesilen İzel Edebali, tanınamayacak hale geldi.

Bir süre önce okulunda çekilen görüntülerde yaptığı kartondan evi anlatan İzel, tekrar eski haline dönmek için tedavisinin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious