10 yeni fezleke TBMM gündeminde

10 yeni fezleke TBMM gündeminde.36422
  • Giriş : 12.12.2008 / 12:08:00

En son gelen dosyalarla birlikte, TBMM'de 274 dokunulmazlık dosyası bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık, yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin 7 milletvekili hakkındaki toplam 10 yeni fezlekeyi Meclis Başkanlığı'na gönderdi.

Söz konusu fezlekeler, Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyonu'na sevk edildi. Meclis'e yeni gelen fezlekeler arasında 7 yeni dosya DTP'li milletvekillerine ait bulunuyor. Meclis'e gelen yeni fezlekelerden, 2 ayrı dokunulmazlık dosyası DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan'a, 2 ayrı dosya Van Milletvekili Özdal Üçer'e ait. DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna, Batman Milletvekili Bengi Yıldız ve Siirt Milletvekili Osman Özçelik'e ait birer dosya bulunurken, gelen 10 dosya arasında birer dosyayla AKP Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, AKP Çorum Milletvekili Agah Kafkas ve CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz bulunuyor.

TBMM'de en son gelen dosyalarla birlikte, 274 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. Bunlardan 75'i dönem başında Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu'nda ele alınarak dönem sonuna ertelenirken, hazırlık komisyonlarında görüşülen ancak raporları hazırlanmayan 76 dosya işlem için raftan inmeyi bekliyor. 120 dokunulmazlık dosya ise Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu'na havale edildi. 3 dokunulmazlık dosyası ise Başbakanlığa iade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*