10 yıllık müdürün 10 parmağında 10 marifet var

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Kastamonu'nun Şenpazar ilçesi Nüfus Müdürlüğü'nde 17 yıldır görev yapan Yasemin Çelik, 10 yıldır kurumda tek başına hem hizmetli, hem memur ve hem de müdür olarak çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Acil durumlarda Nüfus Müdürlüğü'nün kapısını kilitlemek zorunda kalan çelik kapıya "Dışardayım on dakika sonra geleceğim" şeklinde not yazıyor.

Bir çok kurumda memurlar oturacak yer bulamazken 17 yıldır Şenpazar Nüfus Müdürlüğü'nde görev yapan Yasemin Çelik, 10 yıldır hem müdür hem de hizmetli olarak görev yapmanın sıkıntısını yaşıyor.

Yasemin Çelik, kendi memleketinde görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu ancak 10 yıldır çalıştığı kurumda kendinden başka hiçbir memurun olmayışından dolayı sabah kuruma geldiğinde ilk olarak kurumun sobasını yakıyor, temizlik yapıyor ve daha sonra memur gibi çalışıp müdür olarak evrakları imzalıyor.

İlçede ki muhtarlar zaman zaman Nüfus Müdrülüğü'ne gelerek Yasemin Çelik'e yardımcı oluyor. Çelik, 17 yıldır hastalansa bile memur olmadığı için rapor kullanamamış.

2 çocuk annesi olan Çelik, halinden hiç şikayetçi olmadığını ancak vatandaşların mağdur olmaması için personel sayısında artış olmasının daha iyi olacağını belirtiyor.

Çelik, "Ben Şenpazarlıyım ve 17 yıldır burada memur olarak görev yapıyorum. Son 10yıldır da hem hizmetli, hem memur, hem de müdürlüğe bakıyorum. İlçenin tüm köylerindeki halkı tanıyorum. Benim ilk görev yapmaya başladığım günden bu tarafa doğan herkesin kaydını ben yaptım. İlçemiz güzel bir ilçe ancak, il merkezine uzak. Bu nedenle kimse ilçeye gelmek istemiyor" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious