10. yıl marşına içki şişeleriyle eşlik ettiler!

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

İnönü Üniversitesi'nin bahar şenliklerine bu yıl da öğrencilerin kampüs alanında içki içmeleri damgasını vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İ.Ü. bahar şenlikleri pop sanatçısı Yaşar'ın konseri ile başladı. Kampus içerisinde bulunan çardak kafede yapılan içki satışlarına konser öncesi öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Konser alanına akın eden öğrenciler burada da içki tüketmeye devam etti. Bir ara konser alanında söylenmeye başlayan 10. Yıl Marşı da öğrencilerin alkol almasını engellemedi. Birçok öğrenci ellerinde bira şişeleriyle 10 Yıl Marşı'na eşlik ederek dans etti.

Şenlik organizasyonu sorumlusu Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Karkın ise çardak kafede yapılan içi satışının üniversite yönetimi kontrolünde gerçekleştiğini belirtti.

Karkın, içki satışının belli saatler arasında ve sınırlı sayıda yapıldığını belirterek, kafenin üst bölümünde üniversite yönetiminden hocaların bulunduğunu, buradan öğrencilerin takip edildiğini söyledi.

3 yıl önce bahar şenliklerinde kampüs alanında içki satılmasına müsaade edilmesi ile tartışılan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu'nun bu seneki şenliklerde nasıl bir tavır alacağı merak konusuydu.

Birçok üniversite şenliklerde alkollü içkiden kaynaklanan olaylardan sonra kampus içerisinde içki satışını yasaklamasına rağmen İnönü Üniversitesi'nde herhangi bir sınırlama getirilmedi.

Çukurova Üniversitesi ve Şütçü İmam Üniversitesi yönetimi aldığı kararla son 2 senede yapılan şenliklerde içki satışını yasakladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious